Moskwa: Safarova na drodze Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Lucie Safarova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w meczu, którego stawką będzie pewny awans do turnieju mistrzyń w Stambule. Czeszka po bardzo trudnym pojedynku wygrała dziś z Arantxą Parrą Santonją. Największą niespodziankę wtorkowych gier w Moskwie sprawiła Jekaterina Iwanowa, która wyeliminowała Jelenę Janković.

Wiadomość o tym, że właśnie Lucie Safarova będzie rywalką naszej tenisistki w tak ważnym pojedynku, nie jest dobra. Czeszka w dwóch ostatnich pojedynkach (w tym i zeszłym roku) znalazła sposób na Isię i dwukrotnie z nią wygrała. Z drugiej jednak strony Polka znajduje się teraz w znakomitej dyspozycji, co stawia ją w roli zdecydowanej faworytki. Safarova bardzo się męczyła w potyczce z Arantxą Parrą Santonją. Pierwszego seta Czeszka przegrała w tie breaku, a dwa następne wygrała po zaciętej walce 6:4, 6:3.

Niespodziewanej porażki już na starcie imprezy Kremlin Cup doznała Jelena Janković. Serbka rozegrała dziś słabe spotkanie i musiała uznać wyższość Jekateriny Iwanowej. Faworytka dominowała tylko w drugim secie, w którym oddała rywalce jednego gema. W pierwszym i trzecim – choć walka była wyrównana – lepsza okazała się Rosjanka. Iwanowa miała aż 15 break pointów, z czego wykorzystała 5. Wystarczyło to do pokonania Janković 6:4, 1:6, 6:4.

Nie zawiodła za to Swietłana Kuzniecowa. Rosjanka pokonała w meczu pierwszej rundy Alize Cornet 6:3, 6:3. Francuzka nie obroniła ani jednego z pięciu break pointów. Podobnie faworyzowana Kuzniecowa w trudnych momentach nie potrafiła wyratować się z opresji – dwukrotnie została przełamana przy dwóch okazjach, jakie miała rywalka. Obie tenisistki zanotowały podobną skuteczność pierwszego podania, ale drugi serwis groźniejszy miała Rosjanka, która po godzinie i trzynastu minutach mogła się cieszyć z wygranej.