Moskwa: Urszula Radwańska wygrywa w deblu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Urszula Radwańska oraz Jewgienija Rodina pokonały w pierwszej rundzie turnieju Kremlin Cup reprezentantki gospodarzy Margartię Gasparian oraz Darię Gawrilową 6:4, 2:6, 10-5.

Młodsza z sióstr Radwańskich występ w Moskwie rozpoczęła od eliminacji do turnieju singlowego. W drugiej rundzie Polka przegrała z Olgą Sawczuk 3:6, 4:6.

Dziś Urszula Radwańska rozegrała w stolicy Rosji swój pierwszy mecz deblowym, grając w parze z Rosjanką Jewgieniją Rodiną. Pozornie zadanie dla „naszej” pary wydawało się niezbyt wymagające, gdyż rywalkami były dwie 17-letnie tenisistki, które w rankingu deblowym zajmują miejsca w siódmej i ósmej setce, a występ w Kremlin Cup umożliwiła im „dzika karta”.

Od początku spotkanie okazało się jednak wyrównane, a Radwańska i Rodina miały spore problemy z utrzymywaniem własnego podania. W pierwszej partii dwukrotnie zostały przełamanie, ale pomimo tego wygrały 6:4. W drugim secie Rosjanki dużo lepiej rozgrywały swoje gemy serwisowe, nie dopuściły Radwańskiej i Rodiny do ani jednego break pointa, zwyciężając 6:2. W decydującym o awansie do ćwierćfinału tie breaku meczowym górę wzięła jednak rutyna. Polsko-rosyjska para wygrała 10-5. Mecz skończył się po siedemdziesięciu trzech minutach.

Kolejnymi rywalkami Urszuli Radwańskiej oraz Jewgienij Rodiny mogą być najlepsze deblistki tego sezonu – Kveta Peschke i Katarina Srebotnik. Turniejowa „jedynka” musi sobie jednak najpierw poradzić z Nurią Llagosterą Vives i Arantxą Parrą Santonją.

Wynik pierwszej rundy:
U. Radwańska, J. Rodina (Polska, Rosja) – M. Gasparin, D. Gawrilowa (Rosja) 6:4, 2:6, 10-5