Osaka: Bartoli w półfinale

/ Michał Jaszczuk , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Chinka Zheng Jie pokonała w ćwierćfinale Petrę Cetkovską 0:6, 7:5, 6:3 i awansowała do półfinału turnieju HP Open w Osace. Wcześniej do tej fazy turnieju awansowały: Samantha Stosur, Marion Bartoli i Angelika Kerber.

W pierwszym secie Chinka nie istniała na korcie, tracąc w pewnej chwili 10 punktów z rzędu. Zheng zebrała się w drugim secie i, z pomocą dwóch podwójnych błędów Czeszki, wygrała 7:5. Trzeci set to wyraźna przewaga Chinki, która dzięki wygranej 6:3 zagra w półfinale.

Kolejną rywalką Zheng będzie Samanta Stosur , która awansowała do tej fazy, pokonując Chanelle Scheepers 6:2 6:3. Mistrzyni US Open zaserwowała sześć asów i trzykrotnie przełamała rywalkę.

Jeszcze bardziej skuteczna w swojej grze była Marion Bartoli, która przeciwko japońce Ayumi Moricie posłała pięć asów i tyle samo razy przełamała przeciwniczkę, doprowadzając do wygranej 6:2, 6:1.

W niedzielę Bartoli w walce o finał zmierzy się z Angeliką Kerber. Niemka w walce o półfinał pokonała obrończynię tytułu Tamarine Tanasugarn, 6:3, 6:4. Stosunek gier między Bartoli a Kerber korzystniejszy jest dla Francuzki, która z dotychczasowych trzech pojedynków wygrała dwa. Obie zawodniczki ostatni raz zagrały przeciwko sobie trzy lata temu.

Taki sam stosunek gier (2-1) widnieje w rywalizacji Samanthy Stosur z Zheng Jie i korzystny jest dla Australijki, która ostatnio pokonała w dwóch setach Chinkę w pierwszej rundzie turnieju w Miami.

Kimiko Date-Krumm, która osiągnęła finał tego turnieju dwanaście miesięcy temu została wyeliminowana przez Cetkovska już w pierwszej rundzie tegorocznego turnieju. Pociechy w Osace poszuka w grze podwójnej. Date-Krumm i Zhang Shuai pokonały w półfinale Jarmilę Gajdosovą i Angelikę Kerber 6:3, 6:3. Japońsko-chiński duet zmierzy się w finale ze zwycięzcą spotkania Vania King i Jarosława Szwedowa z Raquel Kops-Jones i Abigail Spears. Mecz został przerwany z powodu deszczu przy stanie 6:0 2:1 dla pary King – Szwedowa. Pojedynek ma zostać dokończony w niedzielę rano.