Tokio: Wozniacki pokonana!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Słaba postawa Caroline Wozniacki kosztowała liderkę światowego rankingu porażkę w trzeciej rundzie turnieju WTA w Tokio. Dunka nie sprostała Kai Kanepi, przegrywając z nią 5:7, 6:1, 4:6. W świetnej formie znajduje się Maria Kirilenko. Po zwycięstwie nad Samanthą Stosur teraz pokonała Anę Ivanović, oddając jej tylko cztery gemy.

Jestem bardzo zadowolona zarówno z wygranej jak i ze stylu, w jakim ją odniosłam. Naprawdę walczyłam o to mocno – mówiła po meczu z Caroline Wozniacki Kaia Kanepi. – Zawsze wierzę, że jeśli zagram swój najlepszy tenis, mogę pokonać każdego – dodała. Wozniacki zagrała słaby mecz. Niewiele jej wychodziło. Po pierwszym podaniu wygrała tylko 64% punktów, po drugim jeszcze mniej, bo 39. Estonka nie zaprezentowała niczego nadzwyczajnego, ale po dwóch godzinach i dwudziestu trzech minutach triumfowała 7:5, 1:6, 6:4.

W ćwierćfinale w Tokio jest już Maria Kirilenko. Rosjanka w godzinę i dziewiętnaście minut w dobrym stylu pokonała Anę Ivanović. Pierwsza partia była dużo bardziej wyrównana. Serbka zanotowała 80% skuteczności pierwszego podania, a jej rywalka o 20% mniej. Miała też trzy okazje na przełamanie Rosjanki, ale nie potrafiła żadnej wykorzystać. Swoją szansę wykorzystała za to Kirilenko, która zdobyła jednego breaka i wygrała 6:3. W drugim secie Rosjanka przegrała tylko jeden punkt po pierwszym podaniu i cztery po drugim. Nie dała żadnych szans Serbce, pozwalając jej na wygranie tylko jednego gema.

Ciężki pojedynek stoczyła Maria Szarapowa, która po dwóch tie breakach pokonała Julię Goerges. Obie tenisistki miały spore problemy z własnym serwisem, co owocowało sporą liczbą przełamań. Za każdym razem o tym, kto wygra partię, decydował tie break. W obu przypadkach faworyzowana Rosjanka wykazała się lepszą odpornością psychiczną, triumfując dwa razy do czterech.

Problemów z wywalczeniem awansu do najlepszej ósemki nie miały Wiera Zwonariowa i Wiktoria Azarenka. Rosjanka oddała tylko trzy gemy Ivecie Benesowej, a Białorusinka pokonała inną Czeszkę – Klarę Zakopalovą – 6:3, 7:5.