Seul: zwycięstwo Goerges

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W obliczu porażek Franceski Schiavone i Marion Bartoli główną faworytką do wygrania Hansol Korea Open w Seulu jest Julia Goerges. Rozstawiona z „trójką” Niemka pokonała w czwartek 6:4, 7:5 Eleni Daniilidou i awansowała do ćwierćfinału. Oprócz niej awans wywalczyły Maria Jose Martinez Sanchez, Wiera Duszewina i Galina Woskobojewa.

Goerges w obu setach czwartkowego spotkania musiała odrabiać straty. W pierwszym najlepsza grecka tenisistka prowadziła 3:1, a w drugim 5:2. Jednak 22-latka z Bad Oldesloe w obu przypadkach pewnie odrabiała straty i triumfowała ostatecznie w dwóch setach. W całym meczu doszło łącznie do ośmiu przełamań. Autorką pięciu z nich była Goerges, która zwyciężyła 6:4, 7:5 po 1 godzinie i 38 minutach gry.

Teraz niemiecka rewelacja tegorocznego turnieju w Stuttgarcie zagra z Marią Jose Martinez Sanchez. Leworęczna Hiszpanka pokonała 7:6(5), 6:2 Kristynę Pliskovą, choć czeska kwalifikantka była w pierwszej odsłonie o dwie piłki od zwycięstwa. – Ona serwowała dobrze. Trudno było ją przełamać, ale w drugim secie się skoncentrowałam i dałam sobie szansę na wygraną – mówiła rutynowana Martinez Sanchez. – Normalnie trzy lub cztery gemy wygrywałam serwisem i wolejem. Dzisiaj również to funkcjonowało. Mój styl gry jest inny, lubię podejmować ryzyko w trakcie gry.

W ćwierćfinale spotkają się również tenisistki, które wspólnie występują w turnieju gry podwójnej. W czwartek Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolską zagrają o finał z Wierą Duszewiną i Galiną Woskobojewą. Zanim to nastąpi Rosjanka i Kazaszka powalczą o awans do półfinału. Dotychczas obie nie straciły w Seulu choćby seta. Pewniejsze zwycięstwo odniosła w czwartek Duszewina. Pogromczyni Franceski Schiavone oddała zaledwie cztery gemy Alexandrze Dulgheru. Mniej okazale prezentuje się wymiar wygranej Woskobojewej. Reprezentantka Kazachstanu zwyciężyła bowiem 6:4, 6:4 z Ivetą Benesovą.

Gemy były wyrównane. Nie wszystko było idealnie, ale walczyłam – mówiła Woskobojewa. – W ważnych momentach grałam naprawdę dobrze.

Cztery pozostałe ćwierćfinalistki zostały wyłonione już w środę. Do najlepszej ósemki awansowały wówczas Dominika Cibulkova, Polona Hercog, Klara Zakopalova i Vania King.

Wyniki drugiej rundy singla:
Julia Goerges (Niemcy, 3) – Eleni Daniilidou (Grecja) 6:4, 7:5
Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 6) – Kristyna Pliskova (Czechy, Q) 7:6(5), 6:2
Wiera Duszewina (Rosja) – Alexandra Dulgheru (Rumunia) 6:3, 6:1
Galina Woskobojewa (Kazachstan) – Iveta Benesova (Czechy) 6:4, 6:4

Zobacz wszystkie czwartkowe wyniki turnieju WTA w Seulu!