Kanton: problemy obrończyni tytułu

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA Kantonie, aczkolwiek uczyniły to w zgoła odmiennym stylu. Maria Kirilenko oddała zaledwie cztery gemy Irynie Bremond, a Jarmila Gajdosova musiała wyjść ze sporych opresji w starciu z Mandy Minellą.

Broniąca tytułu Jarmila Gajdosova dobrze rozpoczęła spotkanie z tenisistką z Luksemburga. Prowadziła 4:2, kiedy jej rywalka doszła do głosu i niespodziewanie wygrała cztery kolejne gemy. W drugiej odsłonie sytuacja wróciła do normy, a dwa breaki wywalczone przez Australijkę wystarczyły do pewnego zwycięstwa. Na początku decydującego seta ponownie lepiej spisywała się Minella. Zawodniczka z Luksemburga, która pokazała się tenisowemu światu podczas ubiegłorocznego US Open, prowadziła 3:0. Faworyzowana Gajdosova opanowała jednak sytuację, zdobyła sześć kolejnych gemów i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

O półfinał Gajdosova zagra z Magdaleną Rybarikovą, która podobnie jak ona pochodzi ze Słowacji. Wciąż broniąca barw swojej ojczyzny 22-latka pokonała 6:4, 6:1 Aravane Rezai, serwując w tym meczu 8 asów.

Bez najmniejszych problemów do najlepszej ósemki awansowała z kolei Maria Kirilenko. 24-letnia moskwianka wygrała 6:3, 6:1 z Iryną Bremond. Reprezentująca Francję Białorusinka aż sześć razy dała się przełamać. Faworyzowana Rosjanka straciła podanie dwukrotnie. W ćwierćfinale Kirilenko również powinna odnieść gładkie zwycięstwo Zmierzy się bowiem ze 140. w rankingu WTA Tetianą Lużanską.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do ćwierćfinału turnieju w Kantonie awansowała również Urszula Radwańska. 20-letnia Polka pokonała w trzech setach Yung-Jan Chan i czwartek zagra o drugi z rzędu półfinał z Chanelle Scheepers.