Quebec: niespodziewana porażka Safarovej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Daniela Hantuchowa przegrała pierwszego seta z Melindą Czink, ale w dwóch kolejnych była lepsza i awansowała do półfinału turnieju WTA w Quebec. Odpadła za to Lucie Safarova, która nie sprostała swojej rodaczce Andrei Hlavackovej, ulegając jej 6:7(1), 5:7.

Bardzo równą walkę toczyły Daniela Hantuchowa i Melinda Czink w pierwszej partii pojedynku drugiej rundy w Quebec. Obie tenisistki przeciętnie serwowały i zdobyły po trzy przełamania. W tie breaku reprezentantka Węgier triumfowała do czterech i nieoczekiwanie objęła prowadzenie w meczu. W drugim secie zarówno Hantuchowa jak i Czink serwowały dużo lepiej, notując ponad 70% skuteczności pierwszego podania. O przełamanie było bardzo ciężko. Udało się to tylko Słowaczcze, która wykorzystała jedyną szansę i wygrała 6:4. Mnóstwo emocji było w decydującej partii, w której Hantuchowa miała aż 12 okazji na przełamanie. Na breaka zamieniła jednak tylko trzy. To wystarczyło do zwycięstwa 6:3 i awansu do ćwierćfinału.

W dwóch zaciętych setach porażki doznała Lucie Safarova. Wyżej notowana Czeszka zanotowała lepszą skuteczność pierwszego podania od Andrei Hlavackovej, ale dużo słabszą drugiego serwisu. W pierwszej partii obie tenisistki zdobyły po dwa przełamaniu. Tie break był bardzo jednostronny – Hlavackova oddała rywalce tylko punkt. Do stanu 5:5 w drugim secie obie tenisistki zdobyły po jednym przełamaniu, ale w końcówce decydujący cios zadała Hlavackova, wygrywając 7:5 i to ona awansowała do najlepszej ósemki turnieju.