Jans i Rosolska poza rozgrywkami deblowymi

/ Anna Wilma , źródło: sloveniaopen.si, foto: sloveniaopen.si

Polskie tenisistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska przegrały pierwsze spotkanie turnieju gry podwójnej kobiet, który rozgrywany jest w słoweńskim Portoroż. To najniżej klasyfikowana impreza WTA w tym tygodniu.

Polki przegrały z Francuzką Stephanie Foretz i Szwajcarką Emmanuelle Gagliardi. Mecz był wyrównany i szczęście było blisko, ale zawodniczkom polskim zabrakło w końcówce dobrej passy i odrobiny koncentracji. W związku z tym mistrzowski tie-break, do jakiego doszło, padł łupem rywalek z zachodniej Europy, które pewnie wygrały 10:4. Równie zdecydowanie obydwa deble wygrywały pierwsze sety meczu, miażdżąc swoje przeciwniczki. W ostatecznym rozrachunku pokonanie Foretz i Gagliardi do jednego okazało się bez znaczenia.

W turnieju gry pojedynczej obyło się bez niespodzianek, a kolejne rozstawione zawodniczki pewnie awansowały do fazy drugiej rundy i ćwierćfinałów. Trudniejsze spotkanie rozegrała Amerykanka Meilen Tu (numer 9), która po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie nad Chorwatką Jeleną Kostanić Tosić w kolejnej odsłonie musiała walczyć w tie-breaku. Dodatkowego gema wygrała jednak do trzech.

Rosjanka Jelena Wiesnina po niezwykle zaciętym meczu wyeliminowała Słowenkę Polonę Hercog, grającą z dziką kartą. Wiesnina była bliska wygrania spotkania w dwóch setach, ale w tie-breku drugiej odsłony, dość niespodziewanego, Hercog wykazała się silną psychiką. Niesiona dopingiem własnej publiczności wygrała do czterech w dodatkowym gemie. Uparcie walczyła w trzeciej partii, ale doświadczenie rosyjskiej tenisistki wzięło górę, choć wygrała jedynie o przewagę jednego przełamania.

W dwóch krótkich setach Austriaczka Sybille Bammer wyeliminowała Rosjankę Jelenę Lichowcewą.

Rok temu w Słowenii pierwszy zawodowy tytuł wywalczyła młodsza rodaczka Bammer, Tamira Paszek.

Mecze deblowe pierwszej rundy
Stephanie Foretz, Emmanuelle Gagliardi (Francja, Szwajcaria) – Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 1:6, 10-4
Emilie Loit, Meilen Tu (Francja, Stany Zjednoczone, 1) – Angelique Kerber, Lilia Osterloh (Niemcy, Stany Zjednoczone) 6:2, 6:2

Mecze deblowe ćwierćfinałowe
Emilie Loit, Meilen Tu (Francja, Stany Zjednoczone, 1) – Jekaterina Draniec, Ivana Lisjak (Rosja, Chorwacja) walkower [Lisjak: kontuzja prawego ramienia]
Renata Voracova, Lucie Hradecka (Czechy, 3) – Maxi Ehmer, Korina Perkovic (Niemcy) 6:0, 6:2
Andreja Klepac, Jelena Lichowcewa (Słowenia, Rosja) – Sybille Bammer, Polona Hercog (Austria, Słowenia) 6:4, 6:1