Toronto: trudna przeprawa Williams

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Drugi raz z rzędu Serena Williams musiała odrabiać straty i drugi raz jej się to udało. W ćwierćfinale Rogers Cup Amerykanka przegrała z Lucie Safarovą pierwszego seta 4:6, ale dwa następne wygrała 6:3, 6:2 i o finał zagra z Wiktorią Azarenką. Białorusinka gładko pokonała Galinę Woskobojewą. Rywalką Agnieszki Radwańskiej w półfinale turnieju będzie Samantha Stosur.

W secie otwarcia Safarova przegrała tylko jeden punkt po pierwszym podaniu i nie pozwoliła sobie na stratę serwisu. Sama miała jedną okazję na breaka i ją wykorzystała. W siódmym gemie odebrała Amerykance podanie i utrzymała przewagę do końca, triumfując 6:4. Jednak w dwóch następnych setach Williams serwowała już tylko lepiej, a Czeszka prezentowała się coraz słabiej. W efekcie tenisistka z USA w drugiej partii zdobyła jedno przełamanie, a w decydującej odsłonie dwa i zwyciężyła 6:3, 6:2.

Żadnych problemów z awansem do najlepszej czwórki nie miała Wiktoria Azarenka. Białorusinka zatrzymała świetnie spisującą się w Toronto Galinę Woskobojewą, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Marię Szarapową. W starciu z Azarenką nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Sześciokrotnie została przełamana i po godzinie i dziewięciu minutach musiała uznać wyższość rywalki, która triumfowała 6:2, 6:1. – Koncentruję się na swojej grze i staram się wykonywać to, co do mnie należy. Mniej skupiam się na grze przeciwniczek. Dla mnie ważne jest, żeby będąc na korcie dawać z siebie wszystko w każdym punkcie – mówiła po spotkaniu Białorusinka, która o finał zagra z Sereną Williams.

Drugą parę półfinałową stworzą: Agnieszka Radwańska i Samantha Stosur. Australijka gładko pokonała inną bardzo dobrze spisującą się w Toronto tenisistkę – Robertę Vinci. Włoszka najpierw rozprawiła się z Caroline Wozniacki, a potem z Aną Ivanović. Zatrzymała ją Stosur, która zanotowała bardzo dobrą skuteczność pierwszego podania i obroniła cztery break pointy. Po godzinie i trzech minutach wygrała 6:4, 6:1.