Pironkowa pokonała Bacsinszky w Open Gaz de France

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: opengdfbordeaux.com

Cwetana Pironkowa awansowała do ćwierćfinału największego w tym tygodniu challengera na świecie, który odbywa się we francuskim Bordeaux (pula nagród 100 000 USD + H). Bułgarska tenisistka we wczorajszym spotkaniu wyeliminowała z turnieju rozstawioną z numerem piątym Szwajcarkę, Timeę Bacsinszky. Mecz był jednak bardzo zacięty i do końca nie było wiadome, kto go wygra.

Pierwszy set tego meczu wprawdzie wygrała reprezentantka Bułgarii, jednak w drugiej partii straciła zupełnie własny rytm gry, popełniając coraz więcej niewymuszonych błędów. Tak więc, po dwóch setach był remis 1:1. Przebieg decydującego seta był zacięty, jednak od stanu 4:4, dwa kolejne gemy zdobyła Pironkowa, tym samym wygrywając cały mecz.

Do ćwierćfinału challengera w Bordeaux awansowała także najwyżej rozstawiona zawodniczka w turnieju, Francuzka Emilie Loit (42 WTA). 28-letnia tenisistka zmierzyła się wczoraj z rok młodszą Słowaczką, Martiną Suchą. Mniej doświadczona tenisistka notuje w swojej karierze najgorszy sezon od 1999 roku, gdyż znów jest sklasyfikowana w drugiej setce rankingu WTA. We wczorajszym meczu z Loit toczyła wyrównany bój, jednak ostatecznie przegrała 3:6, 5:7.

Nadal w bardzo dobrej formie znajduje się osiemnastoletnia Rosjanka, Alisa Klejbanowa. Mierząca 180 centymetrów tenisistka z Moskwy kolejny raz potrzebowała trzech setów, aby pokonać – tym razem – Hiszpankę Laurę Pous-Tio (141 WTA).