Klejbanowa awansowała do II rundy, Meusburger odpadła

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: opengdfbordeaux.com

Alisa Klejbanowa nadal znajduje się w znakomitej formie. Rosjanka w dniu wczorajszym awansowała do drugiej rundy największego w tym tygodniu challengera na świecie, który rozgrywany jest we francuskim Bordeaux (pula nagród 100 000 USD + H). Mierząca 180 centymetrów tenisistka wyeliminowała 21-letnią Francuzkę, Pauline Permentier (87 WTA).

Rywalizacja tych dwóch zawodniczek miała bardzo wyrównany przebieg – w pierwszym secie o wygranej decydował tie-break, w którym zdecydowanie lepsza okazała się Francuzka. Dwie kolejne partie padły jednak łupem młodszej o trzy lata Rosjanki, która swoimi potężnymi uderzeniami raz po raz, zdobywała punkty. Rywalką Klejbanowej w drugiej rundzie będzie Hiszpanka Laura Pous-Tio, która jest obecnie sklasyfikowana na 141 miejscu w rankingu WTA.

Największą niespodzianką wczorajszych gier w Bordeaux była porażka rozstawionej z numerem drugim Austriaczki, Yvonne Meusburger (63 WTA). 24-letnia tenisistka wygrała wprawdzie pierwszego seta meczu z Mathilde Johansson, jednak dwie kolejne partie należały już do znacznie niżej klasyfikowanej Francuzki. Patrząc na ostatnią formę Meusburger porażka ta jednak nie powinna dziwić – była to czwarta kolejna przegrana tej zawodniczki.

Nie bez problemów do drugiej rundy turnieju awansowała Emilie Loit (nr 1). 28-letnia reprezentantka Francji, która jest obecnie sklasyfikowana na 42 miejscu w rankingu WTA, pokonała wczoraj swoją rodaczkę, 19-letnią Violette Huck. Dwa sety tego pojedynku były bardzo zacięte, jednak w obu końcówkach lepsza była faworytka.

Laura Pous-Tio (Hiszpania) – Nuria Llagostera-Vives (Hiszpania) 6:2, 6:0
Virginie Pichet (Francja, WC) – Margalita Chakhnashvili (Gruzja) 7:6(3), 4:6, 6:3
Alize Cornet (Francja, 6) – Julia Schruff (Niemcy) 6:4, 7:5

Andre Petkovic (Niemcy, 8) – Caroline Maes (Belgia) 6:1, 2:0 i krecz
Stephanie Foretz (Francja) – Claire Feuerstein (Francja, WC) 7:6(3), 6:4
Kyra Nagy (Węgry) – Ekaterina Shulaeva (Kanada, Q) 5:7, 6:4, 6:3
Tatjana Malek (Niemcy) – Stephanie Cohen-Aloro (Francja, 4) 6:1, 6:4

Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 5) – Kinnie Laisne (Francja, WC) 7:5, 7:6(1)
Cwetana Pironkowa (Bułgaria) – Maret Ani (Estonia) 6:1, 6:3
Mandy Minella (Luksemburg, Q) – Marta Marrero (Hiszpania, Q) 2:6, 6:2, 6:2