Carlsbad: udany rewanż Ivanović

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Peng Shuai, Ana Ivanović oraz Daniela Hantuchova bez straty seta wygrały mecze drugiej rundy turnieju w Carlsbad. Z turniejem pożegnała się rozstawiona z numerem siedem Julia Goerges, ulegając Sloane Stephens 3:6, 5:7.

W środę zaprezentowały się cztery z ośmiu najwyżej rozstawionych tenisistek w turnieju Mercury Insurance Open, a trzy z nich odniosły zwycięstwa. Peng Shuai (nr 2) wykorzystała wszystkie pięć okazji na przełamanie w meczu z Anastazją Rodionową i w sześćdziesiąt siedem minut triumfowała 6:1, 6:3.

W ubiegłym tygodniu Ayumi Morita pokonała Anę Ivanović w pierwszej rundzie turnieju w Stanford. W Carlsbad przyszedł czas na rewanż. Rozstawiona z numerem pięć Serbka wygrała 6:1, 7:6(5). W drugiej partii Japonka prowadziła 5:0, ale nie zdołała postawić kropki nad „i”.

Zdecydowanie największą niespodzianką środowych spotkań była porażka dwudziestej w rankingu Julii Goerges ze 125. na świecie Sloane Stephens. Grająca z „dziką kartą” Amerykanka miała stuprocentową skuteczność wykorzystanych szans na przełamanie (4 na 4), wygrywając 6:3, 7:5.

Przez cały mecz grałam po prostu swój tenis i to najwyraźniej w tym momencie nie wystarczyło – oceniła Goerges. – Muszę pochwalić Sloanę. Nie oddawała mi ona żadnych punktów za darmo. Cały czas jestem jednak zadowolona ze sposobu w jaki uderzam piłki. Przegrałam mecz, ale moja gra wciąż idzie w dobrym kierunku.

Dziś walkę o ćwierćfinał turnieju Mercury Insurance Open stoczy Agnieszka Radwańska. Polka na korcie „Grandstand” zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Christiną McHale. Będzie to pierwszy mecz dnia na tym obiekcie i rozpocznie się o godzinie 11 czasu lokalnego (20 w Polsce).