College Park: faworytki w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Shahar Peer i Nadia Pietrowa – najwyżej rozstawione tenisistki w turnieju WTA w College Park – awansowały do finału. Obie jednak miały niemałe problemy z pokonaniem swoich półfinałowych rywalek. Reprezentantka Izraelu wygrała ostatecznie z Tamirą Paszek 3:6, 7:6(2), 6:4, a Rosjanka uporała się z Iriną Falconi, triumfując 1:6, 6:1, 6:3.

Peer zaspała na początku półfinałowego pojedynku z Paszek. Przegrała cztery pierwsze gemy i, chociaż w końcu się ocknęła, seta nie zdołała już uratować, ulegając 3:6. Dwie następne partie były dla reprezentantki Izrealu również ciężkie, ale w obu potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw triumfowała w tie breaku do dwóch, a w decydującej odsłonie była lepsza dzięki różnicy przełamania.

Bardzo źle swój mecz rozpoczęła także Nadia Pietrowa, która w pierwszym secie starcia z Iriną Falconi zdobyła tylko jednego gema. Grała bardzo słabo, straciła dwukrotnie swoje podanie i ani razu nie dała rady przełamać rywalki. W drugim secie sytuacja całkowicie się odmieniła, bo to Pietrowa dominowała na korcie. Zanotowała wysoką skuteczność pierwszego podania, wykorzystywała słabą grę rywalki i triumfowała 6:1. W decydującej partii Rosjanka dysponowała jeszcze lepszym pierwszym podaniem. Została, co prawda, raz przełamana, ale sama odpowiedziała trzema breakami i wygrała 6:3.