College Park: Peer w końcu w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Shahar Peer na razie doskonale sobie radzi w turnieju CITI Open w College Park. Rozstawiona z „jedynką” Izraelka wygrała 6:1, 6:2 w ćwierćfinale z Albertą Brianti i o finał powalczy z Tamirą Paszek. Austriaczka po 3 godzinach i 42 minutach pokonała Stephanie Dubois.

Paszek w ostatnim czasie ma tendencje do rozgrywania maratońskich spotkań. W trzeciej rundzie Wimbledonu stoczyła niezwykle długi, i ostatecznie zwycięski, pojedynek z Francescą Schiavone. W ćwierćfinale turnieju w College Park aż przez 3 godziny i 42 minuty walczyła ze Stephanie Dubois. Najbardziej zażarty był trzeci set tego spotkania. Rozstawiona z „trójką” Paszek nie wykorzystała piłki meczowej przy stanie 5:4, ale chwilę później nie dała Kanadyjce żadnych szans w tie breaku. Austriaczka wygrała ostatecznie 5:7, 6:4, 7:6(2).

Zgoła odmienny przebieg miał ćwierćfinałowy mecz Shahar Peer. Rozstawiona z „jedynką” Izraelka oddała zaledwie trzy gemy Albercie Brianti. Notowana na 24. miejscu w rankingu WTA Peer jeszcze niedawno aspirowała do awansu do czołowej dziesiątki. Jednak słabe występy od turnieju w Miami spowodowały, że Izraela spadła w światowej hierarchii. Dość powiedzieć, że półfinał w College Park jest jej pierwszym od zeszłorocznej imprezy w Osace.

W dolnej połówce turniejowej drabinki o finał zagrają Nadia Pietrowa i Irina Falconi. Obecność w gronie półfinalistek 21-letniej Amerykanki jest sporą niespodzianką. Zajmująca 102. lokatę w rankingu WTA Falconi przed imprezą w College Park nie miała na koncie choćby jednego ćwierćfinału w zawodowym cyklu. Przed własną publicznością radzi sobie znakomicie – w ostatnim meczu 6:4, 6:3 pokonała Virginie Razzano.

Więcej problemów miała rozstawiona z „dwójką” Pietrowa. 29-letnia Rosjanka pokonała 7:6(4), 7:5 rewelację pierwszych tygodni obecnego sezonu, Serbkę Bojanę Jovanovski. Pietrowa w tym roku nie zachwyca w cyklu WTA – osiągnęła tylko jeden ćwierćfinał (w Strasbourgu), a jej najlepszym wynikiem jest czwarta runda Wimbledonu.