Bad Gastein: tylko dwie półfinalistki

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

W piątek wyłoniono jedynie dwie półfinalistki turnieju WTA w Bad Gastein. Do Marii Jose Martinez Sanchez i Patricii-Mayr Achleitner nie dołączyły inne tenisistki z powodu opadów deszczu.

Jako pierwsza miejsce w półfinale wywalczyła Mayr-Achleitner. 24-letnia Austriaczka, która w turnieju gra z dziką kartą, pokonała 6:2, 6:2 Dię Ewtimową. Spotkanie z bułgarską kwalifikantką trwało zaledwie 63 minuty. Reprezentantka gospodarzy tylko raz dała się przełamać niżej notowanej rywalce. Sama natomiast awansowała do drugiego półfinału w karierze. Poprzedni osiągnęła przed 2 laty w Bogocie.

Jestem teraz w dobrej formie. Mój forhend jest naprawdę mocny” – przyznała Mayr-Achleitner. „Warunki były trudniejsze niż wczoraj, ponieważ mączka była mokra. Czuję się tutaj pewnie i uważam, że mam szanse w kolejnej rundzie” – dodała Austriaczka.

Półfinałowa rywalka Mayr-Achleitner nie jest jeszcze znana. Wyłoni ją spotkanie Kseni Pierwak z Laurą Pous-Tio. W piątek udało się rozegrać jedynie trzy gemy. Wszystkie padły łupem rozstawionej z „ósemką” Rosjanki.

W dolnej połówce turniejowej drabinki również znana jest tylko jedna półfinalistka. Została nią Maria Jose Martinez Sanchez, która po 2 godzinach i 47 minutach gry pokonała Yvonne Meusburger. Zawsze dobrze spisująca się w Bad Gastien Austriaczka sprawiła rutynowanej Hiszpance niespodziewane kłopoty. Pierwszą partię była tenisistka drugiej dziesiątki rankingu WTA wygrała dopiero po tie breaku. W drugiej odsłonie Meusburger postawiła jeszcze twardsze warunki, zwyciężając w konsekwencji 6:4. Decydująca odsłonę Martinez Sanchez wygrała 6:3, choć niewiele brakowała, a ta część gry zakończyłaby się innym wynikiem. 27-letnia Austriaczka nie wykorzystała w niej bowiem ani jednego z sześciu break pointów.

Półfinałową rywalką Martinez Sanchez będzie lepsza ze spotkania Kateryny Bondarenko i Carli Suarez Navarro. Pojedynek przerwano przy stanie 5:2 dla Ukrainki.

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Patricia Mayr-Achleitner (Austria, WC) – Dia Ewtimowa (Bułgaria, Q) 6:2, 6:2
Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) – Yvonne Meusburger (Austria) 7:6(5), 4:6, 6:3