Bastad: kontuzja liderki

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki wygrała pierwszego seta z Sofią Arvidsson 6:2. Jednak już na początku drugiej partii nie mogła serwować. Kontuzja ramienia zmusiła Dunkę do poddania spotkania ze Szwedką. Do kolejnej rundy turnieju WTA w Bastad pewnie awansowała za to rozstawiona z dwójką Flavia Pennetta, która pokonała Angelique Kerber 6:2, 6:3.

Wozniacki od początku spotkania drugiej rundy z Sofią Arvidsson nie grała olśniewającą, ale jeszcze słabiej prezentowała się reprezentantka gospodarzy. Dunka wykorzystała wszystkie trzy break pointy, przegrała jeden własny serwis, a i tak wygrała wysoko, bo 6:2. Jednak na początku drugiego seta zaczęły się problemy. Wozniacki nie mogła serwować, poprosiła o pomoc lekarza i po chwili, przy stanie 1:0 dla rywalki, zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry z powodu urazu ramienia. Dzięki temu Arvidsson awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Marią Jose Martinez Sanchez.

Flavia Pennetta w nieco ponad godzinę uporała się z Angelique Kerber. Niemka rozegrała bardzo słabe spotkanie i niczym nie potrafiła zaskoczyć Włoszki. Pennetta zanotowała 64% skuteczności pierwszego serwisu, ale tylko 46% drugiego. Kosztowało ją to stratę dwóch własnych gemów. Reprezentantka Italii odpowiedziała jednak aż sześcioma przełamaniami i zwyciężyła 6:2, 6:3.

Ponad dwóch godzin potrzebowała z kolei do wywalczenia awansu Polona Hercog. Rozstawiona z ósemką Słowenka przegrała pierwszego seta z Aravane Rezai 3:6. Francuzka znakomicie spisywała się w najtrudniejszych momentach i sama zdołała wywalczyć jedno, decydujące przełamanie. Potem jednak Hercog poprawiła grę, a Rezai obniżyła loty. Losy się odwróciły i to Słowenka wygrała drugą partię różnicą przełamania. Najbardziej zacięta była ostatnia odsłona. Obie tenisistki nieustannie odbierały sobie podania. Po sześciu przekłamaniach doszło do tie breaka, w którym lepsza okazała się Hercog.

Wyniki drugiej rundy:
Sofia Arvidsson (Szwecja) – Caroline Wozniacki (Dania, 1) 2:6, 1:0 i krecz Wozniacki
Flavia Pennetta (Włochy, 2) – Angelique Kerber (Niemcy) 6:2, 6:3
Polona Hercog (Słowenia, 8) – Aravane Rezai (Francja) 3:6, 6:4, 7:6(4)