Wimbledon: Wozniacki poza turniejem!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org, foto: AFP

Niespodzianka goni niespodziankę w spotkaniach czwartej rundy turnieju wimbledońskiego pań. Kilkadziesiąt minut po porażce Sereny Williams z turniejem pożegnała się Caroline Wozniacki. Liderka rankingu przegrała z Dominiką Cibulkową 6:1, 6:7(5), 5:7.

Mecz Dunki ze Słowaczką rozgrywany był na korcie numer „2”, zwanym cmentarzem mistrzów. Wozniacki na status mistrzyni wciąż musi czekać, gdyż pomimo liderowania w rankingu WTA nie ma jeszcze na koncie tytułu wielkoszlemowego. Tegoroczny Wimbledon zaczęła w imponującym stylu, wygrywając bardzo pewnie trzy pierwsze mecze. Czwarta runda po raz kolejny okazała się jednak dla Wozniacki granicą nie do przebrnięcia, gdyż po raz trzeci z rzędu przegrała w tej fazie Wimbledonu.

Początek dzisiejszego spotkania nie zapowiadał porażki liderki rankingu. Wozniacki wygrała pierwszego seta w dwadzieścia cztery minuty 6:1. W drugiej partii nie doszło do żadnego przełamania, a w tie breaku Cibulkova wygrała 7-5.

W trzecim secie sytuacja zmieniła się kilkukrotnie. Słowaczka trzy razy zyskiwała przewagę przełamania. Wozniacki dwa razy stratę odrobiła, ale kiedy przegrała swój serwis w jedenastym gemie okazało się to kluczowe. Przy 6:5 Cibulkova szybko wyszła na prowadzenie 40:0, pierwszego meczbola Dunka jeszcze obroniła, jednak kolejna piłka okazała się ostatnią w spotkaniu. Mecz trwał dwie godziny oraz trzydzieści pięć minut.

Wynik czwartej rundy:
Dominika Cibulkova (Słowacja, 24) – Caroline Wozniacki (Dania, 1) 1:6, 7:6(5), 7:5