Wimbledon: Serena Williams nie obroni tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org/wtatennis.com/eurosport.yahoo.com, foto: AFP

Serena Williams nie obroni tytułu w Wimbledonie. Amerykanka swój występ zakończyła na czwartej rundzie, przegrywając z Marion Bartoli 3:6, 6:7(6).

27-letnia Martion Bartoli jest w życiowej formie. Francuzka w trzech swoich ostatnich turniejach osiągała finały, najpierw w Strasburgu (w meczu o tytuł skreczowała), następnie w wielkoszlemowym French Open, a bezpośrednie przed Wimbledonem wygrała zawody na trawiastych kortach w Eastbourne.

W Londynie Marion Bartoli potwierdza znakomitą dyspozycję. Co prawda w trzeciej rundzie była krok od porażki (pokonała Flavię Pennettę 5:7, 6:4, 9:7), ale dziś w dwóch setach pokonała czterokrotną mistrzynię Wimbledonu – Serenę Williams. Amerykanka co prawda po ubiegłorocznym triumfie w stolicy Anglii rok pauzowała, ale z kolejnymi meczami w The Championships wydawało się, że gra coraz lepiej.

Na Marion Bartoli dyspozycja byłej liderki rankingu okazałą się niewystarczająca. W pierwszym secie Francuzka ani razu nie straciła własnego podania, broniąc po drodze trzy break pointy. Bartoli miała pięć okazji na przełamanie, wykorzystując jedną z nich.

W drugim secie finalistka Wimbledonu sprzed czterech lat również jako pierwsza zdobyła przewagę break i to wychodząc na 6:5. W dwunastym gemie Bartoli prowadziła przy własnym podaniu 40:15, ale nie wykorzystała obu meczboli i doszło do tie breaka. Ten stał na niezwykle wysokim poziomie, doszło do kilku znakomitych akcji. Amerykanka obroniła dwie kolejne piłki meczowe, ale ostatecznie przegrała 6-8. Spotkanie trwało godzinę oraz pięćdziesiąt osiem minut.

W ćwierćfinale Marion Bartoli zagra z Sabine Lisicki. Niemka po raz drugi w karierze znalazła się w najlepszej ósemce Wimbledonu. Pierwszy raz była w niej dwa lata temu. Dziś 22-letnia Niemka pokonała Petrę Cetkovską 7:6(3), 6:1. Lisicki wykorzystała w tym spotkaniu wszystkie cztery okazje na przełamanie.