Wimbledon: pasjonujący pojedynek Venus Williams z japońską weteranką!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wimbledon.org/własne, foto: AFP

To był z pewnością jeden z niezapomnianych spektakli tegorocznego Wimbledonu. Przy zasuniętym dachu na korcie centralnym Venus Williams pokonała Kimiko Date-Krumm 6:7(6), 6:3, 8:6.

Sensacja była naprawdę blisko. Kimiko Date-Krumm we wrześniu skończy 41 lat, ale dziś grała jak za najlepszych lat (a momentami jeszcze lepiej!). Już początek spotkania zwiastował duże emocje i możliwą niespodziankę. Williams straciła trzy pierwsze gemy serwisowe i przegrywała już 1:5. Pięciokrotna mistrzyni Wimbledonu zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie breaka. W tym Japonka prowadziła już 6:2, ale nie wykorzystała czterech kolejnych setboli. Po zmianie stron Date-Krumm zdołała doprowadzić do piątek okazji na skończenie partii i tej już nie zmarnowała.

Drugi set takich dramatycznych zwrotów nie miał. Venus Williams zdobyła breaka w trzecim gemie i utrzymała własne podanie do końca, broniąc po drodze dwóch piłek na przełamanie. Trzeci set również rozpoczął się po myśli Amerykanki, która zapisała na swoje konto dwa pierwsze gemy. Kimiko Date-Krumm szybko jednak odrobiła stratę przełamania i zaczęła się wyczerpująca gra nerwów. Japonka zdołała obronić sześć break pointów, ale w czternastym gemie w końcu skapitulowała. Spotkanie trwało dwie godziny oraz pięćdziesiąt sześć minut.

Obie tenisistki zagrały w tym meczu bardzo agresywnie. Serca londyńskiej publiczności zdobyła Date-Krumm, która przy każdej nadarzającej okazji atakowała do siatki. Łącznie Japonka przeprowadziła 54 akcje przy siatce, z czego 34 zakończyła sukcesem. Schodzącą z kortu centralnego Azjatkę żegnał ogromny aplauz publiczności. Również Williams w samych komplementach wyrażała się zaraz po meczu o tenisie Date-Krumm. W trzeciej rundzie Amerykankę czeka spotkanie z Marią Jose Martinez Sanchez lub Monicą Niculescu.