Eastbourne: trudny powrót Sereny Williams

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Po rocznej przerwie wróciła do rywalizacji! W pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne Serena Williams pokonała Cwetanę Pironkową 1:6, 6:3, 6:4. Swoją rywalkę w drugiej rundzie zawodów AEGON International poznała Agnieszka Radwańska.

Serena Williams nie grała w rozgrywkach WTA od zeszłorocznego Wimbledonu, który zakończył się jej triumfem. Niedługo po tym wydarzeniu Amerykanka nadepnęła na rozbite szkło w restauracji i z tego powodu przeszła dwie operacje stopy. W tym roku natomiast musiała mieć wykonany zabieg udrażniania zakrzepu krwi w płucach.

Stojący pod znakiem zapytania powrót do rozgrywek Sereny Williams stał się faktem dzisiaj, chociaż nie był on prosty. Triumfatorka trzynastu turniejów wielkoszlemowych przegrała pierwszych pięć gemów pojedynku z Cwetaną Pironkową i cały set 1:6. W dwóch kolejnych partiach gra Amerykanka wyglądała już dużo lepiej, aczkolwiek do formy sprzed roku brakuje jej jeszcze bardzo wiele. U byłej liderki rankingu widać było szczególnie braki w przygotowaniu fizycznym i pewną asekuracyjność w grze, co po tak długiej przerwie nie może dziwić. Doświadczenie i wola walki dały jednak Serenie Williams zwycięstwo w dwóch kolejnych odsłonach (6:3 oraz 6:4) i tym samym awans do drugiej rundy.

Wspaniale jest wrócić – stwierdziła jeszcze na korcie Williams. – Cwetana to świetna zawodniczka, rok temu wygrała na Wimbledonie z Venus. Tak więc liczyłam, że jeśli mecz będzie trudny to bardzo fajnie. Jestem jeszcze trochę zardzewiała, ale naprawdę cieszę się z bycia tutaj i powrotu na trawę.

Niezwykle trudne zadanie czeka Amerykankę w drugiej rundzie. Zmierzy się ona bowiem z Wierą Zwonariową. Najwyżej rozstawiona w Eastbourne tenisistka pewnie pokonała dziś reprezentantkę gospodarzy Heather Watson 6:3, 6:3.

Wiadomo również z kim zmierzy się w drugiej rundzie Agnieszka Radwańska. Będzie to Francesca Schiavone. Tegoroczna finalistka French Open wyeliminowała w pierwszej rundzie Kaię Kanepi, wygrywając, w godzinę i trzydzieści siedem minut, 7:6(7), 6:1.