Birmingham: godzina z prysznicem – Ivanović gromi

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

W środę do rywalizacji w Birmingham przystąpiły największe gwiazdy turnieju w Birmingham. Po otrzymaniu wolnych losów w pierwszej rundzie Ana Ivanović i Daniela Hantuchova nie miały najmniejszych problemów z awansem do trzeciej fazy zmagań. Bliska porażki była z kolei Shuai Peng, natomiast Jekatarina Makarowa już pożegnała się z turniejem.

Ivanović gra w Birmingham po raz pierwszy od 2004 roku. Pierwszy występ po tak długiej przerwie zaakcentowała szybką i efektowną wygraną. Po zaledwie 44 minutach rozbiła 6:1, 6:0 Annę Tatiszwili. Teraz rozstawioną z „dwójką” Serbkę czekać będzie spotkanie z największą nadzieją Kanadyjczyków, Rebeccą Marino.

Sukces święciła również Daniela Hantuchova. 28-latka z Popradu, która na kortach Rolanda Garrosa wyeliminowała Caroline Wozniacki, nie dała najmniejszych szans Soranie Cirstei. W całym meczu 21-letnia Rumunka nie zapracowała na ani jednego break pointa, a przy swoim podaniu wywalczyła jedynie trzy gemy.

Niezwykle zacięty bój stoczyła natomiast turniejowa „trójka” Shuai Peng. Zwycięstwo nad brytyjską kwalifikantką Naomi Broady zapewniła sobie dopiero po tie breaku trzeciego seta. Daleka od optymalnej dyspozycji Chinka triumfowała 6:2, 6:7(5), 7:6(2) i teraz spotka się z inną z reprezentantek gospodarzy, pierwszą rakietą Wielkiej Brytanii, Heather Watson.

Z imprezą pożegnała się już Jekatarina Makarowa. Aktualna mistrzyni turnieju WTA w Eastbourne (rozgrywanego również na nawierzchni trawiastej) uległa Tamirze Paszek. Finalistka juniorskiego Wimbledonu z 2005 roku wygrała 6:4, 3:6, 6:4 i teraz spotka się z Sabine Lisicki. Niemka, która po długotrwałych problemach z kostką wróciła w końcu do pierwszej setki, pokonała 7:5, 7:6(3) Kirsten Flipkens.

Warto odnotować również wysoką formą mistrzyni Roland Garros w grze podwójnej, Andrei Hlavackovej. 24-letnia Czeszka w drugiej rundzie pokonała 7:6(2), 6:2 rozstawioną z „dziewiątką” Ayumi Moritę z Japonii.