Kopenhaga: udane otwarcie Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Carolina Wozniacki od pewnego zwycięstwa rozpoczęła swój marsz po drugi tytuł turnieju e-Boks Sony Ericsson Open w Kopenhadze. Faworytka gospodarzy pokonała Irinę Falconi 6:2, 6:3. Niespodzianką dnia była porażka Jeleny Dokic (nr 7) z kwalifikantką Galiną Woskobojewą.

Turniej na twardych kortach w Kopenhadze rozgrywany jest po raz drugi. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tak i w tym ma on jedną wielką gwiazdę. Tegoroczną drogę po tytuł Carolina Wozniacki rozpoczęła od zwycięstwa nad 21-letnią reprezentantką USA.

W pierwszym secie wszystkie osiem gemów tenisistki wygrywały do zera. Od stanu 2:2 Wozniacki wygrała szesnaście piłek z rzędu i zakończyła partię po zaledwie osiemnastu minutach. Drugi set dostarczył nieco więcej emocji i trwał o pół godziny dużej od pierwszego. Falconi prowadziła w nim nawet 2:0, ale przegrała kolejnych sześć z siedmiu gemów.

Nie wydaję mi się, żeby to był mój najlepszy występ, ale jestem szczęśliwa, że przeszłam do kolejnej rundy – przyznała Wozniacki. – Zawsze trudno gra się pierwszy mecz turnieju, ale miło jest mieć tak duże wsparcie od publiczności.

Na gorący doping mogła również liczyć druga reprezentantka gospodarzy, występująca z „dziką kartą” Malou Ejdesgaard. Dunka rozpoczęła mecz z faworyzowaną Bethanie Mattek-Sands znakomicie, zapisując na swoje konto trzy pierwsze gemy. W dalszej części spotkania bezapelacyjnie rządziła na korcie rozstawiona z numerem trzy Amerykanka, która od stanu 0:3 przegrała już tylko jednego gema.

Ten kort bardzo różni się od tego na którym trenowałam, tamten był znacznie ciemniejszy i kiedy wyszłam na ten czułam się jak na reflektorze – oceniła Mattek-Sands. – Popełniłam kilka błędów na początku, ale później zafunkcjonowało kilka serwisów oraz wolejów i przycisnęłam ją trochę.

Słabo zaprezentowała się w Kopenhadze Jelena Dokic. Rozstawiona z numerem siedem Australijka zdołała ugrać tylko cztery gemy w pojedynku z kazachską kwalifikantką, Galiną Woskobojewą.