Strasburg: Bartoli poza zasięgiem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Dwie najwyżej rozstawione tenisistki zagrają ze sobą w finale turnieju Internationaux de Strasbourg. Marion Bartoli rozbiła dziś Anabel Medinę Garrigues 6:1, 6:2, zaś Andrea Petkovic rozegrała tenisowy „maraton” z Danielą Hantuchovą.

Bartoli w bieżącym sezonie nie wygrała w żadnym turnieju na kortach ziemnych więcej niż jednego spotkania. Zmieniło się to dopiero w Strasburgu, gdzie Francuzka wygrała trzy spotkania bez straty seta, a w żadnym meczu nie przegrała więcej niż pięciu gemów. Medina Garrigues co prawda już gemie otwarcia zdobyła breaka, ale następnie przegrała osiem kolejnych gemów. Mecz trwał siedemdziesiąt sześć minut.

Rozegrałam długi mecz przeciwko Anabel w ubiegłym tygodniu w Rzymie, przegrywając w dwóch setach, po ponad dwóch godzinach spędzonych na korcie – przypomniała Bartoli. –Tak więc dzisiejsze zwycięstwo 6:1, 6:2 jest dla mnie bardzo przyjemne, szczególnie na korcie ziemnym, w moim stylu, z dużą ilością uderzeń kończących.

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie Andrei Petkovic z Danielą Hantuchovą, które skończyło się po dwóch godzinach i czterdziestu dwóch minutach rywalizacji. W pierwszym secie Słowaczka prowadziła 4:2, ale przegrała cztery kolejne gemy. Hantuchova zdołała jednak wyrównać stan rywalizacji, wygrywając drugą partię 6:3. W decydującym secie aż pięć gemów kończyło się przełamaniami. W końcówce górą okazałą się Niemka, triumfując w całym meczu 6:4, 3:6, 6:4.

Daniela wywierała na mnie bardzo dużą presję… Starałam się przerzucać na drugą stronę bomby, które ona mi posyłała – relacjonowała Petkovic. – W pewnym momencie ona przyparła mnie do muru, a ja po prostu starałam się bronić. Myślę, że najważniejsze było pozostać spokojną i czekać na swoją szansę. Ostatecznie ona nadeszła, a ja ją wykorzystałam, ale różnica była bardzo niewielka.