Bruksela: krecz Wickmayer ułatwieniem dla Wozniacki

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Tylko dwa gemy rozegrały Caroline Wozniacki i Yanina Wickmayer w ćwierćfinale turnieju WTA w Brukseli. Przy prowadzeniu światowej jedynki 2:0 reprezentantka gospodarzy skreczowała z powodu kontuzji kręgosłupa. Do półfinału awansowały także Francesca Schiavone, Wiera Zwonariowa i Shuai Peng.

„Patrzenie na cierpiącą Yaninę w tygodniu poprzedzającym Roland Garros odbiera radość ze zwycięstwa” – przyznała Wozniacki. „Teraz oczekuję jednak meczu półfinałowego. Francesca będzie dla mnie prawdziwym wyzwaniem"

Wspomniana Francesca Schiavone wygrała 6:2, 6:3 z Ayumi Moritą. Mistrzyni Roland Garros nie miała w tym meczu większych problemów. Pięciokrotnie przełamała młodą Japonkę, tracąc swoje podanie dwa razy. Całe spotkanie trwało 70 minut. Dla 30-letniej Włoszki jest to dopiero pierwszy półfinał w tym sezonie. Nie będzie jej jednak łatwo pokonać Wozniacki. Ma z nią niekorzystny bilans spotkań (2:3), z czego z ostatnich trzech meczów nie wygrała żadnego.

Drugą parę półfinałową tworzą Wiera Zwonariowa i Shuai Peng. Rozstawiona z „dwójką” Rosjanka wręcz zdemolowała Alexandrę Dulgheru. Dwukrotna mistrzyni Warsaw Open zdołała ugrać w starciu z dwukrotną finalistką imprez wielkoszlemowych zaledwie 17 punktów, które dały jej jednego gema. Zwonariowa była genialna przy swoim podaniu, po którym oddała Rumunce zaledwie jeden punkt.

Zadowolona ma prawo być również Shuai Peng. Rozstawiona z „ósemką” Chinka już po raz czwarty w tym sezonie osiągnęła półfinał imprezy WTA. Tym razem awans do najlepszej czwórki dało jej zwycięstwo nad Sofią Arvidsson. Nieoczekiwana pogromczyni Jeleny Janković nie sprawiła 25-letniej Chince większych problemów. Peng triumfowała 6:2, 6:4 po 70 minutach walki.