Madryt: doskonały set Schiavone

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki i Francesca Schiavone nie miały łatwego zadania w spotkaniach drugiej rundy turnieju Mutua Madrid Open. Liderka rankingu pokonała Bojanę Jovanovski 6:4, 6:4, zaś Włoszka wyeliminowała w trzech setach swoją rodaczkę, Sarę Errani. Z turniejem pożegnała się rozstawiona z numerem jedenaście Marion Bartoli.

Wozniacki w meczu z 19-letnią Serbką w obu setach musiała odrabiać stratę przełamania. Dunka za każdym razem wyszła jednak skutecznie z opresji, wykorzystując w całym meczu pięć z siedmiu szans na przełamanie. Caroline Wozniacki to finalistka turnieju Mutua Mardid Open sprzed dwóch lat, zaś rok temu nieoczekiwanie przegrała już w drugiej rundzie z Aloną Bondarenko. Kolejną rywalką Dunki będzie Dinara Safina lub Julia Goerges.

Francesca Schiavone mecz z Sarą Errani rozpoczęła w sposób imponujący, przegrywając w pierwszym secie tylko osiem punktów i ani jednego gema. Mniej utytułowana z Włoszek zdołała się jednak „pozbierać” i w drugim secie wykorzystała obie szanse na przełamanie, a przy swoim podaniu nie dała rywalce nawet jednego break pointa, doprowadzając tym samym do trzeciej partii. W tej górę wzięła jednak rutyna Schiavone, która decydującą odsłonę wygrała 6:3. Mecz trwał godzinę i pięćdziesiąt sześć minut.

Zagrałam bajecznego pierwszego seta, najprawdopodobniej był to mój najlepszy set w całym roku. W drugim secie straciłam koncentrację, ale pozbierałam się do kupy w trzecim. Był to bardzo zacięty mecz – oceniła spotkanie z rodaczką Francesca Schiavone.

Zupełnie nie radzi sobie w tym sezonie na kortach ziemnych Marion Bartoli. Dla Francuzki występ w Madrycie był czwartym turniejem w tym roku na tej nawierzchni. W tych wszystkich startach zdołała wygrać zaledwie dwa spotkania, w tym jedno w stolicy Hiszpanii. W drugiej rundzie Bartoli musiała już uznać wyższość Anastazji Pawliuczenkowej. 19-letnia Rosjanka zwyciężyła 7:5, 6:1.

O awans do ćwierćfinału Pawliuczenkowa zmierzy się z Samanthą Stosur. Zeszłoroczna finalistka Roland Garros rozegrała zacięte spotkanie z Danielą Hantuchovą. O losach obu setów zadecydowała sama końcówka, a Australijka wygrała 7:6(1), 7:5.