Barcelona: Vinci i Errani w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Opady deszczu przeszkadzały tenisistkom w trakcie czwartkowej rywalizacji w Barcelonie. W związku z tym wyłonione tylko trzy półfinalistki imprezy rangi WTA International. W gronie tym znalazły się Włoszki Roberta Vinci i Sara Errani oraz Czeszka Lucie Hradecka.

Roberta Vinci po raz kolejny udowadnia, że w Barcelonie czuje się jak w domu. Przed 2 laty była najlepsza w całej imprezie, a w poprzednim sezonie zatrzymała ją dopiero w finale sama Francesca Schiavone. W tym sezonie Vinci przyjechała do stolicy Katalonii, mając na koncie serię ośmiu kolejnych porażek. Zgodnie z oczekiwaniami w Barcelonie zdołała się przełamać. W ćwierćfinale 28-letnia Włoszka pokonała 6:4, 6:1 Virginie Razzano. W całym meczu Vinci miała aż 14 szans na przełamanie Francuzki, z których wykorzystała połowę. Sama straciła podanie trzykrotnie i po półtorej godzinie gry awansowała do półfinału.

Kolejna rywalka ubiegłorocznej finalistki nie jest jeszcze znana. Wyłoni ją spotkanie Polony Hercog z Laurą Pous-Tio. Słowenka i Hiszpanka zostały zmuszone do zejścia z kortu przy prowadzeniu pierwszej z nich 6:5.

Znany jest już natomiast pełny skład drugiej pary półfinałowej. Znalazły się w nim Sara Errani i Lucie Hradecka. Rozstawiona z „piątką” Włoszka w przededniu swoich 24. urodzin pokonała 6:2, 6:3 Albertę Brianti. Zakończyła tym samym świetną passę swojej rodaczki, która przed tygodniem była najlepsza w imprezie tej samej rangi w marokańskim Fezie. Swój najlepszy tegoroczny wynik (półfinał w Memphis) wyrównała natomiast 25-letnia Czeszka. Zawodniczka rodem z Pragi wygrała 6:4, 6:4 z Estrellą Cabezą Candelą, choć w drugim secie musiała odrabiać straty od stanu 0:4.

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Roberta Vinci (Włochy, 6) – Virginie Razzano (Francja) 6:4, 6:1
Sara Errani (Włochy, 5) – Alberta Brianti (Włochy) 6:2, 6:3
Lucie Hradecka (Czechy) – Estrella Cabeza Candela (Hiszpania, Q) 6:4, 6:4
Polona Hercog (Słowenia) – Laura Pous-Tio (Hiszpania) 6:5 i przerwanie spotkania