Barcelona: Errani ratuje honor rozstawionych

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Sara Errani jako jedyna rozstawiona tenisistka wygrała we wtorek spotkanie w imprezie WTA rangi International, Barcelona Ladies Open. Oprócz turniejowej „piątki” z rywalizacją w stolicy Katalonii pożegnały się numery 3,4,7,9, czyli odpowiednio: Cwetana Pironkowa, Jekatarina Makarowa, Iveta Benesova i Barbora Zahalvova Strycova.

Srogą lekcję tenisa otrzymała rozstawiona z „trójką” Cwetana Pironkowa. 23-letnia Bułgarka przegrała 1:6, 2:6 z Albertą Brianti. Włoszka, która do Barcelony przybyła z marokańskiego Fezu, gdzie zdobyła pierwszy tytuł w zawodowej karierze, na odniesienie zwycięstwa potrzebowała zaledwie 66 minut.

Tylko nieco wolniejsza była Mirjana Lucić, która wyeliminowała rozstawioną z „czwórką” Jekatarinę Makarową. Chorwatka po przejściach zwyciężyła 7:6(4), 6:3, a mecz trwał 1 godzinę i 17 minut.

Pozostałe dwie rozstawione tenisistki, których już nie ma w turnieju w Barcelonie to Czeszki. Iveta Benesova przegrała w bratobójczym pojedynku ze swoją rodaczką Lucie Hradecką. 25-letnia prażanka triumfowała 6:4, 6:4 i po raz pierwszy w historii bezpośrednich gier pokonała starszą o 3 lata zawodniczkę z Mostu. Natomiast Barbora Zahlavova Strycova przegrała z reprezentantką gospodarzy, Laurą Pous-Tio. Hiszpanka triumfowała 6:3, 6:3.

Jak już wspomniano, honor rozstawionych uratowała Sara Errani. Trzeba jednak przyznać, że 23-letnia Włoszka miała zdecydowanie najłatwiejsze zadanie. Jej rywalką była bowiem hiszpańska juniorka, Maria-Teresa Torro-Flor. 18-latka zdobyła w tym spotkaniu zaledwie jednego gema i po 65 minutach gry przegrała 1:6, 0:6.

Ciekawy przebieg miało również spotkanie Giseli Dulko z Kimiko Date-Krumm. W inauguracyjnej partii 40-letnia Japonka prowadziła 5:3, ale dała sobie wydrzeć z rąk zwycięstwo. Argentynka zdobyła sześć gemów z rzędu, które oprócz triumfu w pierwszym secie, dały jej prowadzenie 2:0 w drugiej odsłonie. Jak się później okazało, utrzymanie podania na początku seta było dla Dulko kluczem do zwycięstwa. Później panie wyłącznie przełamywały swoje serwisy, kończąc tę część gry rezultatem 6:4 dla Argentynki.