Fez: Safina przegrała z chorobą

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Tylko jedno spotkanie półfinałowe rozegrano dziś w Fez. 19-letnia Simona Halep pokonała Kirsten Flipkens 7:5, 6:4. Swoje spotkanie z Albertą Brianti oddała walkowerem Dinara Safina, mająca problemy zdrowotne.

Halep po raz drugi wystąpi w finale zawodów WTA i po raz drugi będzie to miało miejsce w Fez. Dwanaście miesięcy temu przegrała mecz o tytuł z Ivetą Benesovą. Dziś młoda Rumunka, po dwóch wyrównanych setach, okazała się lepsza od Flipkens. Belgijka w pierwszym secie miała break pointa na 5:3, ale okazji nie wykorzystała i ostatecznie przegrała tą  partię 5:7.

W drugiej partii kluczowy okazał się piąty gem, w którym Halep zdobyła breaka i przewagę zdołała utrzymać do końca. Rumunka mecz zakończyła serwisem wygranym „na czysto”. Cały pojedynek trwał godzinę i trzydzieści jeden minut.

To był trudny mecz, ponieważ ona grała różnorodny tenis, ze slajsami i zwalnianiem gry, ale jestem zadowolona, że zagrałam dobrze i znalazłam sposób na pokonanie jej – oceniła Halep.

Niestety nie rozegrano drugiego meczu półfinałowego. Powodem była infekcja wirusowa jakiej nabawiła się Dinara Safina. Tym samym Simona Halep w meczu o tytuł zmierzy się z 31-letnią Albertą Brianti, dla której będzie to drugi finał w karierze.

Po moim wczorajszym meczu miała 40.5 stopnia gorączki – napisała Safina na Tweeterze. – To smutne, ponieważ grałam dobrze, ale zdrowie jest ważniejsze.