Charleston: Wozniacki zagra o trzeci tytuł w sezonie

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki i Jelena Wiesnina zmierzą się w finale turnieju WTA w Charleston. 20-letnia Dunka lepiej poradziła sobie z wietrznymi warunkami panującymi w Południowej Karolinie od Jeleny Janković i pokonała ją 6:4, 6:4. Z kolei 24-letnia Rosjanka 7:6(4), 6:3 wygrała z Shuai Peng, broniąc w pierwszej partii dwóch piłek setowych.

Jako pierwsze na kort wyszły Wozniacki i Janković. Starcie aktualnej z byłą liderką rakingu WTA rozpoczęło się od niezwykle efektownej wymiany wygranej przez Serbkę. Później jednak poziom widowiska osłabł, a pnie miały spore problemy z dostosowaniem się do wietrznych warunków. W pierwszej partii 26-latka z Belgradu przełamywała Wozniacki, ale za każdym razem nie była w stanie utrzymać własnego podania. W końcówce tego błędu nie powtórzyła 20-letnia Dunka i zwyciężyła 6:4. W drugiej odsłonie panie znacznie lepiej serwowały, a gra bez przełamań toczyła się do stanu 5:4 dla Wozniacki. Wówczas liderka rankingu WTA wypracowała pierwszego break pointa w secie, który był zarazem piłką meczową. Wyrzucony wolej bekhendowy Janković zakończył spotkanie, które trwało 1 godzinę i 48 minut. Główną przyczyną porażki Serbki była ogromna ilość niewymuszonych błędów. W całym meczu Janković popełniła ich aż 40.

„W pierwszym secie miała wiele szans. Ani razu nie utrzymałam podania, mając przewagę breaka. To kluczowa sprawa. Zepsułam kilka piłek w ważnych momentach. Taki jest tenis. Walczyłam i zagrałam najlepiej jak mogłam, ale ona była zbyt solidna” – powiedziała po meczu Janković.

Drugą finalistką została Jelena Wiesnina. 24-latka z Soczi wygrała 7:6(4), 6:3 z Shuai Peng. W pierwszej partii 25-letnia Chinka miała dwie piłki setowe przy stanie 5:4, ale dzięki dobremu podaniu Wiesnina zażegnała zagrożenie. Rosjanka wygrała tę część gry w tie breaku, a w drugiej partii jej przewaga stała się bardziej wyraźna. Wpływ na to miały również problemy zdrowotne Peng, która zmagała się z bolącym kolanem.

Wozniacki po raz drugi w karierze zagra w finale turnieju w Charleston. Przed 2 laty przegrała w meczu o tytuł z Sabine Lisicki. W tym sezonie 20-letnia Dunka ma już na koncie dwa triumfy w cyklu WTA. Była najlepsza w Dubaju i Indian Wells. Natomiast Wiesnina pomimo gry w czterech finałach zawodowego touru nie wygrała jeszcze ani jednej okazji. W 2009 roku w New Haven przegrała mecz o tytuł właśnie z Wozniacki, z którą ma bilans pojedynków 1:4.