Miami: udany początek Oudin

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Melanie Oudin to jedyna reprezentantka gospodarzy, której udało się we wtorek awansować do drugiej rundy turnieju Sony Ericsson Open w Miami. Amerykanka pokonała Julię Goerges 7:5, 6:3. Niezwykle emocjonującą, blisko trzygodzinną, batalię stoczyły Elena Baltacha i Sybille Bammer.

Niespełna 20-letnia Oudin w turnieju głównym w Miami występuje już po raz czwarty. W dwóch pierwszych swoich startach odpadała w inauguracyjnej rundzie, rok temu osiągnęła zaś drugą fazę zmagań. W tym sezonie jej aspiracje sięgają jednak znacznie wyżej, co potwierdziła w swoim pierwszym meczu.

Oudin rozpoczęła mecz z Georges bardzo udanie, prowadząc w pierwszym secie 5:2. Niemka zdołała doprowadzić do wyrównana, ale następnie przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii Amerykanka obroniła przy swoim serwisie 5 z 6 break pointów, a sama dwukrotnie przełamała podanie rywalki. Mecz trwał godzinę i czterdzieści siedem minut.

Julia wyrzucała na początku wiele piłek i wystarczyło, żebym ja tylko przebijała je na drugą stronę; ona zaczęła jednak coraz lepiej grać i miałam trochę problemów – relacjonowała Oudin, która w drugiej rundzie zagra z Danielą Hantuchovą. – Były wzloty i upadki. Ona raz popełniła błąd, by następnie zagrać uderzenie kończące. Ja byłam przez większość meczu dosyć równa. Myślę, że obie mogłyśmy zagrać lepiej.

Prawdziwy tenisowy thriller stoczyły Elena Baltacha i Sybille Bammer. 30-letnia Austriaczka wygrała pierwszego seta 6:3, ale w dwie kolejne partie przegrywała po tie breakach (oba po 5-7). Brytyjka „wyciągnęła” w drugim secie ze stanu 1:3, zaś w trzecim z 0:4! Mecz trwał dwie godziny i pięćdziesiąt pięć minut.

Nie mogę uwierzyć, że wciąż jestem w turnieju – przyznała Baltacha, którą czeka teraz mecz z Klarą Zakopalovą. – To było niesamowite. Jakimś cudem zdołałam odnieść zwycięstwo. Świadczy to o tym, że mentalnie jestem teraz bardzo mocna. Każdy mój występ tego dowodzi.

Tie break trzeciego seta decydował również o pojedynku 32-letniej Patty Schnyder z … 16-letnią Madison Keys. Jedna z najbardziej utalentowanych amerykańskich tenisistek była krok od sprawienia dużej niespodzianki, ale w końcowym rozrachunku zadecydowała rutyna. Szwajcarka wygrała 3:6, 6:1, 7:6(2).