Indian Wells: kontuzja Clijsters

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: AFP

Z powodu kontuzji ramienia Kim Clijsters nie dokończyła meczu czwartej rundy Indian Wells z Marion Bartoli. Spośród ośmiu najwyżej rozstawionych tenisistek imprezy poza ćwierćfinałami znalazły się również Francesca Schiavone oraz broniąca tytułu Jelena Janković. Pierwszego seta w tegorocznej edycji turnieju straciła natomiast Caroline Wozniacki.

Problemy zdrowotne Clijsters dały o sobie znać w trakcie drugiej partii pojedynku z Marion Bartoli. Po wygraniu pierwszego seta 27-letnia Belgijka słabo rozpoczęła drugą odsłonę, a przy stanie 1:3 postanowiła zejść z kortu.

Pod koniec Australian Open odczuwałam ból i przeszłam kilka zabiegów. Miałam problemy z drajwami i wysokimi piłkami. Po turnieju w Paryżu miałam przerwę i myślałam, że odpoczynek dobrze mi zrobi. Wciąż jednak jest coś na co muszę uważać, dlatego nie chcę ryzykować” – powiedziała Clijsters.

Krecz Clijsters otworzył drogę do ćwierćfinału Marion Bartoli. Teraz 26-letnia Francuzka zmierzy się z Aną Ivanović. Mistrzyni Indian Wells z 2008 roku pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę, Jelenę Janković. Pojedynek Serbek był bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik – 6:4, 6:2. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie bardziej doświadczona z dwójki rodaczek miała okazje na uzyskanie przełamania. Pierwszego breaka Janković zdobyła jednak dopiero w drugim secie, zresztą i tak nie była w stanie zagrozić Ivanović. Była liderka rankingu WTA wygrała już w Kalifornii trzeci mecz bez straty seta.

Z faworytek z imprezą pożegnała się również Francesca Schiavone. Mistrzyni Roland Garros musiała uznać wyższość Shahar Peer. Rozstawiona z „dziesiątką” Izraelka triumfowała 6:4, 3:6, 7:6(3).

W górnej połówce turniejowej drabinki oczy zwrócone są w kierunku Caroline Wozniacki. Wicemistrzyni ubiegłorocznej edycji napotkała pierwsze problemy na drodze do kolejnego finału. 20-letnia Dunka przegrała bowiem pierwszego seta w meczu z Alisą Klejbanową. Rosjanka nie potrafiła pójść za ciosem i w kolejnych odsłonach oddała pole 21-letniej moskwiance. Ostateczny wynik spotkania to 2:6, 6:3, 6:1. Teraz Wozniacki zagra z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej, Wiktorią Azarenką.

W sesji wieczornej doszło do pojedynku dwóch byłych liderek klasyfikacji WTA rodem z Rosji. Zarówno Maria Szarapowa, jak i Dinara Safina, przeżywają jednak ostatnio kryzys formy. Bliżej powrotu do optymalnej dyspozycji jest jednak Szarapowa, która udowodniła to na korcie, wygrywając 6:2, 6:0. Trzykrotna mistrzyni imprez wielkoszlemowych odnotowała godny podziwu bilans kończących uderzeń do niewymuszonych błędów. Maria zagrała aż 28 winnerów przy zaledwie 15 prezentach dla rywalki. W ćwierćfinale Szarapowa zagra z rewelacją tegorocznych rozgrywek Chinką Shuai Peng.