Agnieszka Radwańska pokonana w New Haven

/ Anna Wilma , źródło: pilotpentennis.com, foto: pilotpentennis.com

Polska tenisistka Agnieszka Radwańska przegrała w drugiej rundzie imprezy drugiej kategorii w New Haven z najwyżej rozstawioną Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Sensacyjną porażkę odnotowała druga z rozstawienia Słowaczka Daniela Hantuchova, która nie poradziła sobie z węgierską kwalifikantką Agnes Szavay.

O ile pierwsze spotkanie Radwańskiej z Kuzniecową podczas tegorocznego Wimbledonu było jednostronne i Rosjanka nie miała większych problemów, o tyle tym razem Polka "urwała" Kuzniecowej seta i wyprowadziła ją z równowagi. W pierwszym secie Agnieszka lepiej serwowała, choć to Rosjanka czterokrotnie poczęstowała naszą zawodniczkę asem. O zwycięstwie Polki w tej partii zadecydowała wysoka skuteczność, zwłaszcza przy piłkach na przełamanie. Ostatecznie to Agnieszka Radwańska wygrała seta, pokonując rywalkę 6:4.

W drugim secie drastycznie pogorszył się procent trafionego pierwszego serwisu przez Polkę i wynosił 35 procent. Kuzniecowa wykorzystywała każde słabsze podanie rywalki. W przekroju całego seta Radwańska nie dostała nawet szansy na przełamanie, Rosjanka zaś przełamała polską tenisistkę dwukrotnie.

W trzeciej odsłonie Polka grała lepiej; Kuzniecowa jednak była lepsza w wielu aspektach, w tym nadal w podaniu. Radwańska wygrywała więcej po drugim serwisie, odwrotnie Rosjanka. W całym secie doszło do trzech przełamań – dwa odnotowała Swietłana i jedno Agnieszka, co oznacza, że Radwańska przegrała trzecią odsłonę do czterech.

Słowaczka Daniela Hantuchova (numer 2) uległa w dwóch setach zawodniczce z Węgier, Agnes Szavay. Był to dla Hantuchovej pierwszy i – jak się okazało – ostatni mecz w New Haven. Słowaczka nie grała we własnym stylu, a rywalce udawało się wszystko. Szavay perfekcyjnie wykorzystała fakt, że to nie jest dzień Hantuchovej i pokonała ją gładko do pięciu i do trzech.

Mecze drugiej rundy
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 1) – Agnieszka Radwańska (Polska) 4:6, 6:1, 6:4
Agnes Szavay (Węgry, Q) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 2) 7:5, 6:3
Marion Bartoli (Francja, 3) – Virginia Ruano Pascual (Hiszpania, Q) 6:0, 6:4
Dinara Safina (Rosja, 4) – Vania King (Stany Zjednoczone, WC) 6:1, 6:3
Jelena Dementiewa (Rosja, 6) – Ashley Harkleroad (Stany Zjednoczone, WC) 6:1, 7:6
Eleni Daniilidou (Grecja) – Sybille Bammer (Austria, 7) 1:6, 7:5, 6:2
Alona Bondarenko (Ukraina, 8) – Sania Mirza (Indie) 6:3, 0:6, 6:3
Francesca Schiavone (Włochy) – Emilie Loit (Francja) 6:1, 6:4