Paryż: niesamowity bój Czeszek

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Bardzo dobrze w turnieju WTA w Paryżu spisuje się Jelena Dokić. Reprezentująca Australię tenisistka najpierw wyeliminowała Lucie Safarovą, a dziś pokonała rozstawioną z piątką Nadię Pietrową, zwyciężając 6:4, 7:6(4). Niesamowity bój stoczył Czeszki – Petra Kvitova wygrała po ponad trzech godzinach walki z Barborą Zahlavovą Strycovą 6:4, 6:7(6), 7:6(9)

Rano dotarła informacja, że Maria Szarapowa nie wystąpi jednak w Paryżu. Rozstawiona z numerem drugim Rosjanka długo czekała z decyzją, ale ostatecznie wycofała się z zawodów. Powodem była choroba, z jaką tenisistka zmaga się od kilku dni. W drabince zastąpiła ją Stephanie Cohen-Aloro, „szczęśliwa przegrana” z eliminacji, ale szybko przegrała z Bethanie Mattek-Sands.

W dobrej dyspozycji znajduje się Jelena Dokić. Australijka przebrnęła najpierw przez kwalifikacje, a potem wygrał z Lucie Safarovą. Dziś pokonała Nadię Pietrową. Dokić świetnie serwowała, co – jak sama przyznała po meczu – mocno pomogło jej w odniesieniu zwycięstwa. Pewnie wygrywała swoje gemy, a oba break pointy, jakie miała rywalka, obroniła. W pierwszym secie wygrała dzięki różnicy przełamania. W drugim rozstrzygnięcie padło w tie breaku.

Pasjonujące widowisko stoczyły dziś dwie reprezentantki Czech. Rozstawiona z czwórką Petra Kvitova wymęczyła zwycięstwo z Barborą Zahlavovą Strycovą po trzech godzinach i czternastu minutach gry. Kvitova miała aż 19 okazji na przełamanie rywalki, ale wykorzystała tylko cztery z nich. Mecz był bardzo zacięty. Tylko pierwszy set nie zakończył się tie breakiem. Wyżej notowana Czeszka znalazła sposób na przełamanie rodaczki i wygrała 6:4. W drugim Zahlavova Strycova doprowadziła do wyrównania, a w decydującym prowadziła 6:5 i serwowała, ale meczu nie potrafiła skończyć. Tie break trzeciego seta był niezwykle emocjonujący. Próbę nerwów lepiej wytrzymała Kvitova, wygrywając 11-9.

Wyniki drugiej rundy:
Petra Kvitova (Czechy, 4) – Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) 6:4, 6:7(6), 7:6(9)
Jelena Dokić (Australia, Q) – Nadia Pietrowa (Rosja, 5) 6:4, 7:6(4)