Dwie Rumunki zagrają w półfinałach Gdynia Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Dwie rumuńskie zawodniczki zagrają w półfinałach turnieju Gdynia Cup, który rozgrywany jest od poniedziałku nad polskim morzem (pula nagród 25 000 USD). Największą niespodzianką niewątpliwie jest awans Alexandry Dulgheru, która ponownie prezentuje się znakomicie w polskim turnieju. Przypomnijmy, że ta osiemnastoletnia tenisistka przed miesiącem znakomicie prezentowała się w Toruniu (pula nagród 25 000 USD), gdzie dopiero w finale przegrała ze Stefanie Voegele.

W dzisiejszym meczu rywalką młodej Rumunki była inna rewelacja turnieju, Galyna Kosyk. Ukrainka, która jest obecnie sklasyfikowana na 360 miejscu w rankingu WTA, zagrała zdecydowanie najsłabszy mecz w turnieju, popełniając wiele prostych błędów. Ostatecznie zdołała wygrac z dobrze dysponowaną rywalką, zaledwie pięć gemów.

Druga Rumunką, która awansowała do półfinału jest Liana-Gabriela Ungur (nr 5), która po bardzo ciekawym spotkaniu wyeliminowała swoją rodaczkę, Agnes Szatmari (nr 4). Wyżej notowana zawodniczka miała swoje szanse w pierwszym secie na to, żeby zdobyć prowadzenie w meczu, jednak ostatecznie przegrała w tie-break’u 8:10. W drugiej partii przewaga Ungur była już bardziej wyraźna, co zaznaczyła oddaniem tylko dwóch gemów swojej przeciwniczce.

Stawkę półfinalistek uzupełniają dwie najwyżej rozstawione zawodniczki w gdyńskim turnieju, Renata Voracova (nr 1) i Vojislava Lukic (nr 2). Nieco trudniejsze zadanie w meczu ćwierćfinałowym miała dzisiaj Czeszka, która musiała rozegrać trzy ciężkie sety z Niemką, Anne Schaefer (nr 8). Serbka natomiast wyeliminowała Veronike Chvojkovą (nr 7), rewanżując się jej tym samym za porażkę w German Junior Open w 2003 roku.