Virginie Razzano wyeliminowała Shahar Peer w Los Angeles

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Shahar Peer (nr 10) odpadła w drugiej rundzie turnieju East West Bank Classic Presented by Herbalife, który rozgrywany jest w Los Angeles (pula nagród 600 000 USD). Reprezentantka Izraela zdecydowanie drugą część sezonu ma słabszą od pierwszej – tym razem poniosła porażkę z dużo nizej notowaną Francuzką, Virginie Razzano.

W pierwszym secie Razzano miała zdecydowaną przewagę, która w dużym stopniu wynikała z bardzo słabej dyspozycji Shahar Peer. Izraelka popełniała masę prostych błędów, przez co Francuzka szybko zdobywała punkty, nie angażując wielkich sił w akcję. Warto podkreślić, że Peer w pierwszym secie, z czterech swoich gemów serwisowych, nie wygrała ani jednego! Po około trzydziestu minutach jej wysoka porażka stała się faktem i Razzano prowadziła w setach 1:0.

Zdecydowanie lepiej gra faworytki wyglądała w drugiej partii, kiedy to Razzano musiała już zdecydowanie więcej biegać, gdyż uderzenia Peer były mocne, a co najważniejsze – dokładne. Udało jej się w końcówce przełamać serwis francuskiej rywalki, dzięki czemu doprowadziła w meczu do remisu.

Najbardziej wyrównany przebieg z wszystkich trzech setów, miała ostatnia odsłona tego meczu,  w której żadna z tenisistek nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Obie słabo serwowały, gdyż po trzy razy przegrywały własne gemy serwisowe – Peer popełniła aż sześć podwójnych błędów. Ostatecznie o wyniku końcowym seta, jak i meczu, musiał zadecydować tie-break. W nim nieznacznie lepsza w końcówce okazała się Francuzka, która wygrała 8:6.

Pewnie do trzeciej rundy turnieju awansowała finalistka tegorocznego turnieju imienia Rolanda Garrosa, Ana Ivanovic (nr 3). Serbka, która w Los Angeles występuje z dziką kartą, pokonała bardzo pewnie reprezentantkę gospodarzy, Ashley Harkleroad. Jeszcze lepiej spisała się rodaczka Serbki, Jelena Jankovic. Trzecia zawodniczka rankingu WTA oddała zaledwie dwa gemy trenowanej przez Michaela Changa, Shuai Peng.