Wozniacki i Cibulkova w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: nordealightopen.com, foto: wtatour.com

To zdecydowanie był dobry dzień nastolatek w turnieju Nordea Nordic Ligt Open, który odbywa się w Sztokholmie (pula nagród 145 000 USD). Z turniejem już w drugiej rundzie niespodziewanie pożegnała się Anabel Medina Garrigues (nr 1), tak więc obecnie najwyżej rozstawioną tenisistką w turnieju jest Agnieszka Radwańska (nr 2).

Pogromczynią Hiszpanki okazała się Dominika Cibulkova, która w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej formie. Słowaczka po raz kolejny pokazała, że ma znakomitą kondycję i mecze trwające ponad dwie godziny, nie są dla niej czymś obcym.

Tym razem mecz z Garrigues rozpoczęła bardzo dobrze, gdyż w pierwszym secie oddała swojej rywalce zaledwie trzy gemy. Znacznie lepiej faworytka zaprezentowała się w drugiej partii, kiedy to potrafiła doprowadzić do emocjonującej końcówki i wygrać seta po tie-break’u. Słowacka zawodnika nie przestraszyła się jednak i nadal grała swój tenis, pewnie wygrywając decydującego seta.

Do ćwierćfinału awansowała także siedemnastolatka Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia pokonała we wczorajszym spotkaniu Jelenę Wiesninę (nr 6), oddając jej w dwóch setach zaledwie sześć gemów.

Wyniki II rundy turnieju singlowego:
Caroline Wozniacki (Dania) – Jelena Wiesnina (Rosja, 6) 7:5, 6:1
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 1) 6:3, 6:7(3), 6:3
Stephanie Cohen Aloro (Francja) – Youlia Fedossova (Francja, Q) 5:7, 6:4, 6:2