New Haven: Stosur wygrywa przegrany mecz

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Samantha Stosur obroniła cztery piłki meczowe, po czym wygrała z Sarą Errani 6:1, 3:6, 7:6(4) i awansowała do ćwierćfinału w New Haven. Po bardzo trudnym pojedynku w drugiej rundzie jest Marion Bartoli, która wyeliminowała Alonę Bondarenko. Zaskakująco gładkiej porażki doznała za to Yanina Wickmayer. Belgijkla zdobyła tylko cztery gemy z Timeą Bacsinszky.

Początek meczu Stosur z Errani nie wskazywał na to, że Australijka może mieć jakiekolwiek problemy ze zwycięstwem. W pierwszej partii wygrała wszystkie piłki po pierwszym podaniu i 6 z 8 po drugim. Włoszka grała bardzo słabo i szybko przegrała do jednego. Potem jednak sytuacja się odmieniła. Stosur rozluźniła się za bardzo i obniżyła loty, co wykorzystała rywalka, wygrywając partię 6:3. W bardzo zaciętym decydującym secie Errani prowadziła 5:4 i serwowała. Zmarnowała w tym gemie cztery piłki meczowe, po czym przegrała w tie breaku.

Niezwykle wyrównany i długi mecz stoczyły Marion Bartoli i Alona Bondarenko. Pierwszy i drugi set trwały łącznie dwie godziny. Oba zakończyły się tie breakami. Najpierw lepsza okazała się Ukrainka, a potem Francuzka. Przy stanie 3:3 w decydującej partii ciężko było przewidzieć, kto zejdzie z kortu jako zwycięzca, ale wtedy Bartoli przycisnęła i wygrała trzy kolejne gemy, awansując do drugiej rundy. – Grałam z Aloną w Cincinnati, ale tu jest dużo bardziej wietrznie. Pogoda na wschodnim wybrzeżu jest kompletnie odmienna od tej na zachodnim. W Kalifornii było bardzo ładnie, w Cincinnati upalnie, a w Montrealu deszczowo. To bardzo trudne, trzeba się umieć przystosować do każdych warunków – mówiła po meczu Francuzka.

Z New Haven pożegnała się już Yanina Wickmayer. Przed Belgijką zbliża się trudne zadanie obrony wielu punktów za zeszłoroczny półfinał US Open. Mecz z Timeą Bacsinszky nie napawa zawodniczki i jej fanów optymizmem. Szwajcarka zagrała przyzwoicie, ale bez rewelacji. Wickmayer spisywała się jednak bardzo słabo i aż pięciokrotnie przegrała własne podanie, przegrywając 3:6, 1:6.