Dementiewa i Golovin z problemami w drugiej rundzie

/ Anna Wilma , źródło: acuraclassic.com, foto: acuraclassic.com

Rozstawiona z numerem dziewiątym Rosjanka Jelena Dementiewa i pochodząca z Rosji Francuzka Tatiana Golovin (numer 13) po trzysetowych pojedynkach awansowały do drugiej rundy turnieju tenisistek pierwszej kategorii w San Diego. Swój pierwszy mecz wygrała także faworytka gospodarzy, Venus Williams (numer 10).

Tatiana Golovin spotkała się w pierwszej rundzie z Argentynką Giselą Dulko (52 WTA). Panie znają się doskonale, bowiem spotykały się już czterokrotnie. W ich konfrontacjach był remis 2:2, ale dwa ostatnie spotkania wygrała niżej klasyfikowana Dulko. Golovin wygrała pierwszego seta zdecydowanie, do jednego. W drugim jednak nie potrafiła odnaleźć własnego rytmu gry i przegrała do dwóch. Kiedy już skoncentrowała się, udowodniła rywalce swoją klasę i wygrała trzeciego seta do dwóch. Tatiana Golovin jest mistrzynią Roland Garros 2004 w grze mieszanej. W kwietniu bieżącego roku wygrała swój pierwszy turniej singlowy WTA w Amelia Island.

Rosjanka Dementiewa, próbująca powrócić do wielkiego tenisa po kilku poważnych kontuzjach, pokonała w trzech setach Kolumbijkę Catalinę Castano (105 WTA), grającą z dziką kartą. W tym roku spotkały się dwukrotnie na mączce i za każdym razem lepsza była Dementiewa (choć Castano "urwała" jej jednego seta). Podobnie było także w meczu na twardym korcie w San Diego. Dementiewa wygrała pierwszego seta dzięki przewadze przełamania do czterech, ale w drugim lepsza była Castano i przy odrobinie szczęścia udało się jej wygrać drugą odsłonę do trzech. W trzeciej dominowała już młodsza o trzy lata Rosjanka, wygrywając do jednego.

Kolejną rywalką Tatiany Golovin będzie kwalifikantka z Luksemburga, Anne Kremer, która pokonała Japonkę Akiko Morigami. Jelena Dementiewa zmierzy się natomiast z Niemką Angelique Kerber, która także znalazła się w turnieju po meczach kwalifikacyjnych.

Gospodarze cieszą się natomiast dobrą postawą mistrzyni Wimbledonu, Venus Williams. Amerykanka zdecydowanie pokonała Rosjankę Anastazję Rodionową 6:3, 6:0, nie dając jej najmniejszych szans na grę własnym stylem. Rodionowa jest obecnie sklasyfikowana na 81 miejscu w rankingu WTA. Następną rywalką Venus będzie Rosjanka Jarosława Szwedowa lub Francuzka Virginie Razzano.

Oprócz Williams jedyną zawodniczką amerykańską, która wywalczyła awans jest Vania King. Tenisistka ta wygrała pojedynek bratobójczy z Asią Muhammed, więc było oczywiste, że któraś z Amerykanek awansuje do drugiej rundy.