Amerykanki poległy w eliminacjach

/ Anna Wilma , źródło: acuraclassic.com, foto: acuraclassic.com

Trzy z zawodniczek gospodarzy, które zdołały awansować do drugiej rundy eliminacji turnieju Acura Classic w San Diego, przegrały swoje niedzielne pojedynki i żadnej z nich nie zobaczymy w turnieju głównym.

Najdłużej spośród Amerykanek broniła się Ashley Harkleroad (89 WTA), mimo to nie sprostała uzbeckiej gwieździe, Akgul Amanmuradovej, co jest sporą niespodzianką, bo Akgul zajmuje miejsce na początku drugiej setki rankingu. 23-letnia tenisistka z Uzbekistanu wyraźnie się rozkręca, a na swoim koncie ma półfinał turnieju w Cincinnati, wywalczony dwa tygodnie temu. Pierwsze dwa sety meczu tych zawodniczek rozstrzygnięto przewagą jednego przełamania, pierwszy na korzyść Amanmuradovej, drugi dla Harkleroad. W trzecim jednak niżej klasyfikowana tenisistka udowodniła swoją przewagę, wygrywając do trzech. W pierwszym meczu turnieju głównego zmierzy się z Japonką Ai Sugiyamą.

Także Rosjanka Jarosława Szwedowa (74 WTA) awansowała do turnieju głównego. Zapewniła to sobie po wygranej z tajską tenisistką Su-Wei Hsieh (119 WTA). Zawodniczki walczyły przez trzy sety. Hsieh zdobyła drugiego do jednego, wykorzystując dekoncentrację i okres słabej gry Szwedowej. Mimo to Rosjanka wygrała zdecydowanie trzeciego seta, a w turnieju głównym czeka już na nią Francuzka Virginie Razzano (59 WTA), która nie jest do końca poza zasięgiem młodej Szwedowej.

W turnieju głównym zobaczymy też luksemburską rakietę numer jeden, Anne Kremer (125 WTA). Warto przypomnieć, że w 2002 roku tenisistka ta klasyfikowana była na osiemnastym miejscu w rankingu WTA! Od kilku sezonów jest najlepsza w swoim kraju, a kolejna jest Claudine Schaul, zajmująca dopiero 334 miejsce. Kremer w decydującym meczu eliminacyjnym pokonała Angelique Roesch z Niemiec. Po porażce w pierwszym secie nie pozwoliła Roesch przejąć inicjatywy i zdecydowanie triumfowała w dwóch kolejnych odsłonach. Kremer zagra mecz pierwszej rundy z Japonką Akiko Morigami.

Mecze II rundy eliminacji:
Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) – Ashley Harkleroad (Stany Zjednoczone) 7:5, 4:6, 6:3
Tatiana Puczek (Białoruś) – Ahsha Rolle (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:2
Juliana Fedak (Ukraina) – Lilia Osterloh (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:7, 6:3
Jarosława Szwedowa (Rosja) – Su-Wei Hsieh (Chińskie Tajpej) 6:2, 1:6, 6:3
Aiko Nakamura (Japonia) – Meng Yuan (Chny) 6:0, 7:5
Angelique Kerber (Niemcy) – Mathilde Johansson (Francja) 6:1, 6:3
Anne Kremer (Luksemburg) – Angelique Roesch (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:2