’s-Hertogenbosch: Henin jak burza

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Godziny i czterech minut potrzebowała Justine Henin, aby znaleźć się w finale turnieju WTA w ‘s-Hertogenbosch. Najwyżej rozstawiona zawodniczka pewnie pokonała Alexandrę Dulgheru 6:2, 6:2. Do belgijskiego finału jednak nie dojdzie, bowiem po zaciętym drugim półfinale Andrea Petković wyeliminowała Kirsten Flipksens.

Oba piątkowe półfinały były kompletnie różnie. Justine Henin nie miała żadnych problemów z awansowaniem do decydującego starcia. Najwyżej rozstawiona Belgijka znów dysponowała fantastycznym pierwszym podaniem, którego skuteczność była naprawdę imponująca. W pierwszym secie wyniosła 76%, a w drugim ponad 90. Dulgheru, która w ‘s-Hertogenbosch od początku toczyła bardzo wyrównane i długie spotkania, tym razem zagrała słabiej. Nie była w stanie zagrozić faworyzowanej Henin. Czterokrotnie straciła własne podanie, a sama ani razu nie przełamała rywalki, chociaż miała trzy okazje. Przegrała 2:6, 2:6 i nie zagra o tytuł.

Finałową przeciwniczką Henin będzie Andrea Petković. Niemka potrzebowała aż dwóch i pół godziny, aby pokonać Kirsten Flipkens. W pierwszym secie prowadziła już 5:2, ale partię w tie breaku wygrała Belgijka! W drugiej odsłonie emocji było równie dużo. Obie zawodniczki dysponowały przyzwoitym pierwszym serwisem i słabym drugim. Obie też wykorzystały wszystkie okazje na przełamanie – po dwie. Doszło do kolejnego tie breaka, w którym tym razem lepsza była Petković. W decydującym secie Niemka zachowała więcej zimnej krwi. Nie pozwoliła się przełamać, a sama zdobyła jednego breaka, co pozwoliło jej awansować do finału.

W piątek rozegrano także finał gry podwójnej. Po tytuł sięgnęły Ałła Kudriawcewa i Anastazja Rodionowa, które pokonały 3:6, 6:3, 10-6 Vanię King i Jarosławę Szwedową.

Wyniki półfinałów:
Justine Henin (Belgia, 1, WC) – Alexandra Dulgheru (Rumunia, 5) 6:2, 6:2
Andrea Petković (Niemcy, 7) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:7(3), 7:6(2), 6:4

Finał debla:
A. Kudriawcewa, A. Rodionowa (Rosja, Australia, 3) – V. King, J. Szwedowa (USA, Kazachstan) 3:6, 6:3, 10-6