Bartoli odpadła w Stanford, Hantuchova gra dalej

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Marion Bartoli (nr 2) odpadła już w drugiej rundzie turnieju z cyklu WTA Tour w Stanford. Francuska zawodniczka, która w tym roku doszła do finału wielkoszlemowego Wimbledonu, okazała się gorsza dzisiejszej nocy (czasu polskiego) od Lilii Osterloh, która występuje dzięki dzikiej karcie.

Pierwszy set tego pojedynku miał najbardziej wyrównany przebieg, gdyż żadna z tenisistek nie potrafiła objąć większej przewagi. Przy stanie 5:5 Bartoli jednak zagrała lepiej i wygrała dwa kolejne gemy, a co za tym idzie – całego seta.

Zdecydowanie gorzej jedenasta zawodniczka rankingu WTA grała w drugim secie, a potem w ostatnim – trzecim. Popełniała sporo błędów, zupełnie nie przypominając tenisistki, która na Wimbledonie wygrywała z Jeleną Jankovic i Justine Henin.

Dobre spotkanie w drugiej rundzie amerykańskiego turnieju rozegrała za to Daniela Hantuchova (nr 3). Słowaczka po dosyć wyrównanym spotkaniu wyeliminowała z turnieju Chinkę Shuai Peng. Podobnie jak Hantuchova, do ćwierćfinału awansowały Sybille Bammer (nr 8) i Katarna Srebotnik (nr 7).