Rozczarowanie i łzy w Perth

/ Anna Wilma , źródło: hopmancup.com, foto: hopmancup.com

Kilka minut przed 1:30 w nocy czasu australijskiego zakończyła się szósta sesja rozgrywek o Puchar Hopmana. Pomimo ciężkiej walki, porażkę ponieśli reprezentanci gospodarzy i jest już pewne, że nie awansują do finału imprezy.

Pogromcami Australijczyków okazali się Słowacy. Sesja ta przeszła do historii jako najpóźniej zakończona w całej historii turnieju. Poza tym na widowni zasiadła rekordowa liczba widzów (w tej edycji) – 8122 osoby.

W pierwszym i jednocześnie najkrótszym meczu, Dominika Cibulkova okazała się lepsza od mieszkanki Perth, Casey Dellacqua 7:5, 6:2. 19-latka z Bratysławy, poza drobnymi problemami w pierwszym secie (Australijka prowadziła 4:2), nie miała żadnych kłopotów z pokonaniem starszej o cztery lata leworęcznej koleżanki. Był to ich pierwszy oficjalny mecz.

Drugie spotkanie wiązało się z dużymi nadziejami dla Australii, a jednocześnie kibice słowaccy liczyli na to, że po wygranej nad Jamesem Blake’m i tym razem uda się Dominikowi Hrbatemu zejść z kortu w roli zwycięzcy. Urodzony w Bratysławie tenisista istotnie podniósł poprzeczkę bardzo wysoko. Po trzech godzinach gry górą był jednak Hewitt, a wynik spotkania to 7:6(4), 6:7(1), 6:4.

O wszystkim zadecydował mecz miksta. I tym razem lepsi okazali się Słowacy, którzy ustalili wynik na 6:7(5), 6:3, 10-4. Europejczycy mieli nieco problemów z odbiorem leworęcznego podania Dellacquy, ale bardzo dobra gra Cibulkovej pomogła im odrobić wszystkie stracone punkty.

Konfrontacja Słowaków z Australijczykami postawiła rozstawioną z numerem siódmym ekipę europejską w roli faworytów do wyjścia z grupy A. Cibulkova i Hrbaty umocnili się na pozycji lidera, Dellacuqa i Hewitt spadli na ostatnie miejsce.

Jutro poznamy rozstrzygnięcia meczów pomiędzy Niemcami i Amerykanami (w grupie A) oraz Rosją i Tajwanem (w grupie B).

GRUPA A

(7) Słowacja(4) Australia 2:1

Dominika Cibulkova (Słowacja) – Casey Dellacqua (Australia) 7:5, 6:2
Lleyton Hewitt (Australia) – Dominik Hrbaty (Słowacja) 7:6(4), 6:7(1), 6:4
D. Cibulkova, D. Hrbaty (Słowacja) – C. Dellacqua, L. Hewitt (Australia) 6:7(5), 6:3, 10-4