Polska bez reprezentantów w seniorskim Roland Garros

/ Anna Wilma , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Ostatni z zawodników polskich, startujących w seniorskich konkurencjach wielkoszlemowego Roland Garros, zakończył dzisiaj swój występ w Paryżu. Mariusz Fyrstenberg i partnerująca mu Vladimira Uhlirova odpadli w drugiej rundzie rywalizacji mikstów.

Przeciwnikami polsko – czeskiej pary byli Wiktoria Azarenka i Bob Bryan, rozstawieni z numerem trzecim. Zarówno Białorusinka, jak i Amerykanin, mają już na swoim koncie wielkoszlemowe mistrzostwa w grze mieszanej. Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Obydwa miksty odnotowały po cztery asy serwisowe i podobną liczbę bezpośrednio wygranych piłek. Przez trzydzieści dziewięć minut tej odsłony żadna ze stron nie miała nawet jednej możliwości break pointowej! Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tam, po dwunastu punktach, lepsi okazali się Azarenka i Bryan. Niepowodzenia Uhlirovej i Fyrstenberga potoczyły się lawinowo; w drugiej odsłonie ugrali już tylko trzy gemy. Czeszka i Polak nie mieli ani jednej piłki na przełamanie rywali, a sami stracili jednego swojego gema serwisowego. Wiktoria i Bob o wiele lepiej grali przy podaniach i błyskawicznie kończyli akcje. Set trwał dwadzieścia pięć minut.

Azarenka i Bryan, ze względu na zaległości w rozgrywaniu meczów na Roland Garros, muszą dziś jeszcze raz wyjść na kort. W walce o półfinał trafili na bardziej wymagających przeciwników i doświadczonych deblistów – Liezel Huber i Jamiego Murraya. Dwoje zawodników ze Stanów Zjednoczonych, którzy wezmą udział w tym meczu (Huber i Bryan) to liderzy deblowych rankingów WTA i ATP.

W fazie półfinałowej są już dwa miksty: Czesi Kveta Peschke i Pavel Vizner (numer 2) oraz Chinka Jie Zheng i Hindus Mahesh Bhupathi.

Zobacz komplet wyników turnieju mikstów!

Druga runda miksta
W. Azarenka, B. Bryan (Białoruś, USA, 3) – V. Uhlirova, M. Fyrstenberg (Czechy, Polska) 7:6(5), 6:3