Porażka Polek z Ukrainą

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Nie udało się polskim zawodniczkom awansować do play off II Grupy Światowej. Dzisiaj Polki okazały się gorsze od reprezentacji Ukrainy.

W pierwszym meczu singlowym rywalką Marty Domachowskiej (161 WTA) była Juliana Fedak, która jest obecnie sklasyfikowana na 97 miejscu w rankingu światowym. Pierwszy jak i drugi set tego meczu miał bardzo wyrównany przebieg. Obie partie kończył tie-break, niestety w obu przypadkach lepsza była ukraińska zawodniczka, która wygrała 7:6, 7:6.

Sytuację dla polskiej drużyny uratowała na szczęście najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska (42 WTA). Osiemnastolatka z Krakowa zagrała przeciwko obecnie najlepszej rakiecie Ukrainy – Alionie Bondarenko, która w światowym rankingu jest 39. W obu setach przewaga Polki była jednak wyraźna, Agnieszka potwierdziła tym samym, że jest w bardzo dobrej formie. Fakt ten może tym bardziej cieszyć, gdyż za nieco ponad tydzień rozpoczyna się J&S Cup w Warszawie (pula nagród 600 000 USD).

O wszystkim decydował więc debel, w którym naszych barw broniły Radwańska i Domachowska. Ich rywalkami były siostry Bondarenko – Aliona i Kateryna. Pierwszego seta zdecydowanie wygrały Polki, oddając rywalkom trzy gemy. Jednak w dwóch pozostałych partiach góra były Ukrainki, które dzięki wygranej zapewniły awans swojej reprezentacji.