Rumunia pokonała Szwajcarię

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Wiele niespodzianek miało miejsce w Bułgarii, podczas drugiego dnia meczów II Grupy Euro-Afrykańskiej. Najciekawsza sytuacja wydaje się być obecnie w grupie A, gdzie szansę na awans mają jeszcze wszystkie drużyny.

Największą sensacją całego dnia była wygrana Rumunii nad reprezentacją Szwajcarii. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami, Madalina Gojnea wygrała z Timeą Bacsinszky. Każdy setów miał wyrównany przebieg, lecz w końcówkach górę brało doświadczenie dwa lata starszej Rumunki.

Jeszcze większą sensację sprawiła Raluca Olaru, która obecnie jest 162 w rankingu WTA. Młoda Rumunka okazała się lepsza od Patty Schnyder ! Szwajcarka jest notowana aż o 143 pozycje wyżej. Pierwsze set nie wskazywał na to, że w tym meczu może dojść do tak dużej niespodzianki – wygrała Schnyder 6:4. Dwa kolejne sety to jednak znakomita gra rumuńskiej osiemnastolatki, która w niedługim czasie może namieszać w zawodowym tourze.

W grupie B jutro o pierwsze miejsce zagrają reprezentacje Białorusi i Ukrainy. W dzisiejszych meczach oba te zespoły wygrywały po 2:1. Reprezentacja Białorusi wystąpiła dziś w dosyć zaskakującym zestawieniu. W pierwszym meczu wystąpiła szesnastoletnia, Ksenia Milevskaya. Jedna z najlepszych juniorek świata pokonała Julię Gotovskyte 6:4, 6:2. Nadzieję Litwinek podtrzymała Lina Stanciute. Najlepsza litewska zawodniczka rozgromiła Tatianę Poutchek, oddając jej w sumie dwa gemy. O wyniku rozstrzygnął debel, w którym lepsze okazały się Białorusinki w składzie Anastazja Yakimova i Tatiana Poutchek. Tajemnicą trenera białoruskiej reprezentacji (Dimitrij Tatur) będzie to, dlaczego w spotkaniach singlowych nie zobaczyliśmy ani Anastazji Yakimovej, ani Victori Azarenki.