Polska – Bułgaria 3:0 !

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Znakomicie w dzisiejszych pojedynkach wypadły polskie zawodniczki. Wszystkie bez najmniejszych problemów wygrały swoje mecz, a co za tym idzie Polka pokonała Bułgarię 3:0. Tym samym Polki mają już zapewniony awans do fazy play-off, z której wyłonią się dwie najlepsze reprezentacje całej imprezy (awansują do play-off II Grupy Światowej).

Pierwszy punkt dla naszej drużyny zdobyła Urszula Radwańska, która w ostatnim czasie była w słabej dyspozycji (między innymi porażka w pierwszej rundzie eliminacji w Dinan). Jej rywalką była Dia Evtimova, która jest obecnie notowana na 285 miejscu w rankingu WTA. Pierwszy set jednak zupełnie nie odzwierciedlił położenia obu zawodniczek w światowej hierarchii. Polska szesnastolatka wygrała pierwszą partię, oddając rywalce zaledwie jednego gema. Drugi był już bardzo wyrównany, jednak w końcówce ponownie lepsza okazała się Polka.

W drugim meczu singlowym rywalką najlepszej polskiej tenisistki – Agnieszki Radwańskiej (42 WTA), była gwiazda bułgarskiego tenisa, Tsvetana Pironkova. Był to jednocześnie rewanż dla Radwańskiej, za przegrany mecz w Paryżu tego roku. Wtedy to w trzeciej rundzie eliminacji lepsza była Pironkova, która wygrała w trzech setach. Dziś jednak nie miała nic do powiedzenia w spotkaniu, przeciwko dobrze dysponowanej Polce. Agnieszka oddała w pierwszym secie rywalce dwa gemy, a w drugim o jeden więcej. Wczoraj takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Polki z Anne Kremer (100 WTA).

Spotkanie deblowe miało najbardziej jednostronny przebieg. Tym razem partnerką deblową Klaudii Jans, była Marta Domachowska. Polki potraktowały ten mecz bardzo poważnie i ostatecznie oddały Bułgarkom jedynie trzy gemy.

Bez względu na jutrzejszy wynik spotkania z Wielką Brytanią, Polki już teraz zapewniły sobie awans do fazy play-off, w której wystąpią wszystkie najlepsze zespoły z czterech grup.

W drugim spotkaniu naszej grupy, Wielka Brytania przegrała z Luksemburgiem 1:2. Spotkanie było rozstrzygnięte po dwóch meczach singlowych, w których lepsze były Kremer i Minella.