Puchar Davisa. Siła złego na Norrie’ego. Hiszpanie w ćwierćinale!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Rewelacyjny Cameron Norrie dał się we znaki faworyzowanym Hiszpanom, ale w ostatecznym rozrachunku na niewiele się to zdało. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 3:1 i uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Davisa.

Hiszpanie opuszczą Andaluzję w dobrych humorach. Dwa punkty dla podopiecznych Sergiego Bruguery zdobył Albert Ramos-Vinolas, który w piątek bez straty seta ograł Liama Broady’ego, a w niedzielę zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału, wygrywając 7:6(4), 2:6, 7:6(4), 6:2 z Cameronem Norrie’em. Pomimo porażki Brytyjczycy nie mogą mieć do siebie większych pretensji. Bez Andy’ego Murray’a i Kyle’a Edmunda ich szanse na zwycięstwo były iluzoryczne. Nadzieję w serca Wyspiarzy wlał Norrie, który w swoim reprezentacyjnym debiucie wygrał pięciosetowy bój z Roberto Bautistą Agutem. Leworęczny Brytyjczyk dobrze spisał się również w niedzielę, ale tym razem wystarczyło to do wygrania tylko jednego seta. Ćwierćfinałowymi rywalami Hiszpanów będą Niemcy.

W rywalizacjach Kazachstanu ze Szwajcarią i Stanów Zjednoczonych z Serbią wszystko było jasne po sobotnich deblach. Kazachowie i Amerykanie w niedzielę nie musieli nikomu nic nie udowadniać, ponieważ awans do fazy ćwierćfinałowej mieli już w kieszeni. Dmitrij Popko nawet w takich okolicznościach nie zamierzał odpuszczać i pokonał 7:6(5), 1:6, 10:6 Adriana Bodmera. Honorowy punkt dla Szwajcarów zdobył 21-letni Marc-Andrea Huesler, który pokonał 6:3, 6:1 Romana Chassanowa. Również Serbowie nie zakończyli trzydniowej rywalizacji bez zdobyczy punktowej. Honor triumfatorów z 2010 roku uratował Pedja Krstin, niespodziewanie pokonując 6:1, 7:5 Steve’a Johnsona.

Kazachstan – Szwajcaria 4:1

Roman Chassanow – Marc-Andrea Huesler 3:6, 1:6

Dmitrij Popko – Adrian Bodmer 7:6(5), 1:6, 10:6

Hiszpania – Wielka Brytania 3:1

Albert Ramos-Vinolas – Cameron Norrie 7:6(4), 2:6, 7:6(4), 6:2

Serbia – USA 1:3

Pedja Krstin – Steve Johnson 6:1, 7:5