Puchar Davis: Tsonga wyrównuje

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Francja remisuje z Belgią 1:1 po pierwszym dniu finału Pucharu Davisa. W piątek gości na prowadzenie wyprowadził David Goffin, ale dwie godziny później do wyrównania w imponującym stylu doprowadził Jo-Wilfried Tsonga.

Reprezentant „trójkolorowych” nie dał żadnych szans Steve’owi Darcisowi. Wyrównana walka toczyła się tylko do połowy pierwszej odsłony meczu. Od stanu 3:3 Francuz wygrał siedem kolejnych gemów, dzięki czemu zapisał pierwszą partię na swoim koncie, a w drugiej objął prowadzenie 4:0. Belg zdołał w końcu przerwać niekorzystną serię, ale drugiego seta już nie uratował. W trzeciej części pojedynku Tsonga stracił tylko jednego gema i po godzinie i 46 minutach gry zdobył pierwszy punkt dla swojej drużyny.

W piątkowym spotkaniu tenisista z nad Sekwany ani razu nie musiał się nawet bronić przed stratą własnego podania, a sam wykorzystał 6 z 11 „breakpointów”.

W sobotę rozegrana zostanie gra podwójna. Jeśli kapitanowie nie zdecydują się na żadne zmiany, to gospodarzy będą reprezentować Richard Gasquet i Pierre-Hugues Herbert, a po stronie belgijskiej o cenny punkt będą walczyć Ruben Bemelmans i Joris de Loore.

Francja – Belgia 1:1
Jo-Wilfried Tsonga – Steve Darcis 6:3 6:2 6:1