Puchar Davisa: perfekcyjne otwarcie Goffina

David Goffin pokonał Lucasa Pouille 7:5, 6:3, 6:1, wyprowadzając reprezentację Belgii na prowadzenie w finałowym meczu Pucharu Davisa z Francją.

Tegoroczny finał najbardziej prestiżowych drużynowych rozgrywek w tenisie odbywa się na stadionie piłkarskim w Lille, w otoczeniu ponad 25 tysięcy kibiców, którzy od ceremonii otwarcia tworzą kapitalną atmosferę.

Losowanie sprawiło, że na kort twardy w Lille jako pierwsi wyszli lider drużyny gości oraz druga rakieta Francji. Mecz od początku cechowała wysoka intensywność, aczkolwiek po obu tenisistach widać też było ciążącą presję. W pierwszych dziesięciu gemach nie doszło do ani jednego break pointa. Przy stanie 5:5 presji nie wytrzymał Pouille, przy pierwszym break pointcie myląc się z bekhendu. Po zmianie stron Belg pewnie utrzymał serwis.

Zwycięstwo w pierwszym secie i gorący doping belgijskich kibiców, wyraźnie uskrzydlił Goffina, który już na samym początku drugiej partii doprowadził do przełamania, a w dziewiątym gemie dołożył kolejnego breaka. W trzeciej odsłonie dominacja reprezentanta gospodarzy była jeszcze bardziej wyraźna, w efekcie czego Pouille zapisał na konto zaledwie gema. Spotkanie trwało dwie godziny oraz jedną minutę.

David Goffin tym spotkaniem poprawił bilans występów singlowych w Pucharze Davisa na 20-3 (w tym roku 5-0!). Zarazem Belg po raz pierwszy w karierze pokonał Lucasa Pouille. W trzech wcześniejszych konfrontacjach pomiędzy tymi tenisistami górą był Francuz.

W drugim dzisiejszym spotkaniu w Lille lider gospodarzy Jo-Wilfried Tsonga zmierzy się ze Stevem Darcisem.

Francja – Belgia 0-1
Lucas Pouille – David Goffin 5:7, 3:6, 1:6