Miami: Radwańska w trzeciej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska potrzebowała zaledwie 62 minut, aby awansować do trzeciej rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Rozstawionej z „piątką” Polce żadnych problemów nie sprawiła 17-letnia Amerykanka Madison Keys. Nasza tenisistka triumfowała 6:1, 6:1.

Radwańska od samego początku narzuciła młodej rywalce swoje warunki gry. Polka przełamała Keys w gemie otwarcia, a następnie już tylko rozbudowywała przewagę, zwyciężając w inauguracyjnej partii 6:1. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Radwańska nie miała żadnych problemów z wygrywaniem kolejnych gemów i po 62 minutach gry zakończyła spotkanie.

W całym meczu Agnieszka Radwańska pięciokrotnie przełamała 17-letnią Madison Keys. Sama nie miała większych problemów z własnym podaniem – rywalka nie doczekała się ani jednego break pointa, a Isia po pierwszym serwisie przegrała zaledwie 4 punkty.

Madison Keys ma obecnie 17 lat i uważana jest za jeden z największych talentów amerykańskiego tenisa. W rankingu WTA jest aktualnie 275. W Miami wygrała z Olgą Goworcową, Anastasią Rodionovą i Magdaleną Rybarikovą. W poprzednim sezonie doszła do drugiej rundy US Open, w której była bliska wyeliminowania Lucie Safarovej.

Notowana obecnie na czwartym miejscu na świecie bardzo dobrze rozpoczęła imprezę w Miami. Zapewniła już sobie 80 punktów do rankingu WTA. Kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Silvia Soler-Espinosa. Klasyfikowana na 72. miejscu Hiszpanka wyeliminowała w piątek rozstawioną z numerem 31 Kaię Kanepi. Będzie to pierwszy pojedynek Polki z 24-latką z Elche.